A tárca közleménye szerint Hiller István a bíráló bizottságok javaslatait figyelembe véve a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatójának – 2010. február 1-jétől – Csorba László történészt, a Római Magyar Akadémia egykori elnökét, az Országos Széchényi Könyvtár élére – 2010. január 1-jétől – Sajó Andrea könyvtáros-informatikust, az OSZK jelenlegi osztályvezetőjét, a Magyar Nemzeti Galéria főigazgatói posztjára pedig – 2010. február 1-jei hatállyal – Csák Ferenc művészettörténész-politológust, az OKM jelenlegi szakállamtitkárát nevezi ki.
A Magyar Országos Levéltár főigazgatója 2010. január 1-től Reisz T. Csaba eddigi főigazgató-helyettes lesz, a Bécsi Collegium Hungaricum igazgatója – szintén 2010. január 1-jétől – Méhes Márton, a berlini Collegium Hungaricum volt igazgatóhelyettese, a pécsi EKF-program egykori művészeti vezetője lesz, a Brüsszeli Magyar Nagykövetség Kulturális Szolgálatát (a brüsszeli magyar kulturális intézetet) pedig a jelenlegi művészeti vezető, Reményi Krisztina irányítja majd 2010. január 1-jétől.
A miniszter döntésének értelemében 2009. november elsejétől folytathatja munkáját Kiss Imre, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum igazgatója, Baloghné Borbáth Erika, a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus főigazgatója, valamint Mender Tiborné, az Országos Idegennyelvű Könyvtár főigazgatója.
A tárca közlése szerint a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főigazgatói pályázatát a bíráló bizottság érvénytelennek, illetve az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet igazgatói posztjára kiírt pályázatot eredménytelennek nyilvánította. Azt, hogy a kinevezések mennyi időre szólnak, a minisztérium nem közölte. A pályázati kiírások szerint Csorba László, Csák Ferenc, Reisz T. Csaba, Kiss Imre, Borbáth Erika és Mender Tiborné megbízása legfeljebb 5 évre, Sajó Andreáé 5 évre, Méhes Márton és Reményi Krisztina vezetői megbízatása pedig határozatlan időre szól.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.