2010-től a párizsi polgármesteri hivatal visszaveszi az 1995-ben privatizált vízközműveket a Suez Environnement és a Veolia cégektől. A döntést már 2008-ban meghozta Bertrand Delanoë polgármester, aki a döntést ismertetve aláhúzta, hogy szociális alapokra helyezi a vízszolgáltatást, tehát a szolidaritás elvét is érvényesítik a rászorulók esetében.
Az egyre növekvő vízdíjak mellett éppen a szabadpiaci elvek háttérbe szorulása volt az egyik ok, ami miatt erre az elhatározásra jutott a városvezetés, a két cég ugyanis minden versenytársat leradírozott, viszont saját érdekeik szerint szabták meg az árakat, sőt a vonatkozó jogszabályok megalkotására is nyomást gyakoroltak.
Az sincs kizárva, hogy a Párizst körbevevő Ile de France régió is fellázad; az elmúlt esztendőkben mintegy négymillió francia háztartásban lett drágább a nélkülözhetetlen víz.
Miközben a Suez szívesen hangoztatja, hogy öt kontinensen mintegy másfél száz millió embert „lát el” ivóvízzel, az óriáscég dél-afrikai módszerei ellen kemény kritikát fogalmazott meg számos johannesburgi civil szervezet, így az Anti-privatizációs Fórum, egy Cape Town-i kilakoltatásellenes civil csoport és a Durban’s eThekwini Szociális Fórum.
A szervezetek által gyűjtött adatok szerint például 2002-ben Johannesburgban 90 ezer háztartásban szüntette meg a cég a víz- vagy az áramszolgáltatást, mert a közmondásosan szegény helyi lakosok nem voltak képesek fizetni számláikat. A feszültség zavargásokhoz vezetett, többeket őrizetbe vettek a hatóságok. A privatizálást követően sok ember egyszerűen nem képes megfizetni vízszámláit, vonják le következtetéseiket a jogvédők.
(e24.fr, passant-ordinaire.com)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.