A Legfelsőbb Bíróság (LB) csütörtökön 30 nap közérdekű munkára ítélte Budaházy Györgyöt az Erzsébet híd 2002-es választások utáni lezárása miatt indult büntetőper felülvizsgálati eljárásában. A más, súlyos bűncselekmények miatt előzetes letartóztatásban lévő, rendkívüli biztonsági intézkedések mellett a Legfelsőbb Bíróságra szállított Budaházy György az utolsó szó jogán azzal érvelt, hogy a híd lezárásával a 2002-es választásokon leadott szavazatok újraszámlálásáért, a szavazócédulák elégetése, illetve a választási csalás ellen kívántak fellépni, nem pedig közérdekű üzem – a BKV, avagy a főváros forgalmának – megzavarása volt a céljuk.
Egyébként pedig minden demonstráció megzavarja a közlekedést – jegyezte meg a fővárosi utcai megmozdulások ismert alakja. A 7,5 éve tartó büntetőeljárás elhúzódása kapcsán nehéz a politikai indítékot, a koncepciós jelleget kizárni. Ugyanis a fennálló hatalom üldözi a vele szembeni véleménynyilvánítást, „melynek végkifejlete itt csörög a karomon” – jegyezte meg Budaházy bilincsére célozva. A közeledő választásokra utalva hozzátette, hogy reményei szerint „tavasz után” már nem lesznek az övéhez hasonló koncepciós eljárások. Draskovics Tibor igazságügyi miniszter szerdai lemondása kapcsán pedig a Legfelsőbb Bíróság büntetőtanácsa előtt Budaházy megjegyezte: „jobban örültem volna, ha letartóztatják”.
Mikor a megbilincselt Budaházy Györgyöt a büntetés-végrehajtás négy, maszkos embere bekísérte a Legfelsőbb Bíróság tárgyalótermébe, Budaházy a hallgatóság sorai között ülő szimpatizánsai felé fordulva fennhangon azt mondta: „Szabadság!”. Válaszul hívei azt kiáltották: „Neked is!”, majd felállva hosszan tapsoltak; köztük volt az első sor közepén Morvai Krisztina, a Jobbik európai parlamenti képviselője. Morvai Krisztina beszélőt kért Budaházy Györggyel, amit a határozathirdetés előtti szünet után engedélyezett a Legfelsőbb Bíróság.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.