Bernardo Montenegro és Pablo Banegas tagja volt annak a La Paz-i parlamenti vizsgálóbizottságnak, amely a Rózsa-Flores-ügyet és a kommandósakciót vizsgálta. A testület kormánypárti része – majd a törvényhozás is – olyan jelentést fogadott el, amely szerint szakadár Santa Cruz-i politikai és pénzügyi vezetők álltak a Rózsa-Flores-csoport mögött. Az ellenzéki tagok távollétében november közepén jóváhagyott jelentést elutasítja Evo Morales bolíviai elnök ellenzéke. Képviselőik korábbi nyilatkozata szerint a kormánypárt azért akarja gyorsan félretenni az ügyet, mert olyan „kellemetlen” bizonyítékok is napvilágra kerültek, amelyek közvetve a kormány egyes tagjainak érintettségére utalhatnak.
A Külügyminisztériumban folytatott megbeszélésén a két ellenzéki képviselő hangsúlyozta, hogy álláspontjuk szerint a teljes igazságot csak független nemzetközi vizsgálóbizottság derítheti ki – mondta a konzuli szolgálat vezetője. Hozzátette: a megbeszélésen – amelyen az igazságügyi tárca képviseletében is jelen volt egy szakértő – kiemelte, Magyarország továbbra is konzuli és nem politikai ügyként kezeli a történteket, és tájékoztatást kér arról, hogy a letartóztatott magyar állampolgár fogva tartásának körülményei megfelelnek-e a nemzetközi előírásoknak, illetve hogy vádat emeltek-e ellene, és a hatóságoknak milyen bizonyítékaik vannak.
Emlékeztetett: Balázs Péter külügyminiszter november 13-án levélben kérte bolíviai kollégája közbenjárását, hogy a magyar konzuli szolgálat aktuális tájékoztatást kapjon a nyomozás állásáról a magyar állampolgárokat is érintő április 16-i Santa Cruz-i fegyveres akció ügyében, de ez azóta sem történt meg.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.