Az elmúlt év tavaszán nem volt tervezett visszavonulás Gyurcsány Ferenc lemondása, ezért vezetett az akkori fejetlenség teljes összeomláshoz – magyarázta korábbi évértékelő nyilatkozatát a TV2 reggeli műsorában Navracsics Tibor. A Fidesz frakcióvezetője hozzátette: nemcsak ő, hanem politikai elemzők is azt mondják, hogy nehéz kitapintani, ki az igazi vezéregyéniség az MSZP-ben. Szerinte a kormányzati káoszt alátámasztja a két ünnep közötti „benzinkártya-őrület”, amely során a legfontosabb szempontokat nem vették figyelembe, például hogy hány benzinkútja van a nyertesnek az országban, nem tudni, hogy az állami szerveknek a Molnál vagy az OMV-nél kell-e majd tankolniuk, vagy hogy nemzetbiztonsági védelmet élvez-e a győztes.
Navracsics szerint nincs a kormányzásnak egyetlen összefogó központi eleme sem. Ebben az országban előbb kezdődött a gazdasági válság, mint a világon bárhol – mondta a frakcióvezető, hozzátéve: 2006-ban nekünk volt a világon a második legnagyobb költségvetési hiányunk, és azóta a magyar gazdaság nem tér magához, ráadásul nagy valószínűséggel tovább fog nálunk tartani a válság, mint máshol.
Megszorító intézkedések esetén szerinte mind a gazdasági, mind a társadalmi következményeket figyelembe kellett volna venni, hiszen a munkanélküliek nem bevételt jelentenek az államnak, hanem kiadást a segélyek miatt. Ezeknek az embereknek a visszahozása és felzárkóztatása sokkal több pénzbe kerül hosszú távon – tette hozzá, megemlítve, minden eddigi megszorítási csomagnál azt mondták, hogy az lesz az utolsó. Más országokban nagyobb az aktivitási ráta, nálunk ez okoz még súlyosabb gondokat a magas munkanélküliségi rátával együtt – vélte.
Navracsics szkeptikus, hogy lesznek-e egyáltalán learatható eredmények a kormányváltás után, szerinte sokkal többe fog kerülni a hosszú távú felzárkóztatás. Az ország elszegényedését a megszorítócsomagok felgyorsították – mondta a frakcióvezető, aki „nem tudja”, lesz-e egyáltalán ezeknek pozitív hozadéka.
(Forrás: tv2.hu)