Falus Ferenc hangsúlyozta, hogy nem a kórházak eljárását vizsgálják, hanem a vírus terjedésének hátterét kutatják, mert erről eddig viszonylag kevés adatuk volt. Áttekintik, hogy a kórházba került betegek közül és környezetükben hányan voltak beoltva, hol fertőződhettek meg, milyen a munkahelyi környezetük. Az eddigi adatokból úgy tűnik, hogy ténylegesen nem haltak meg többen a két városban, mint másutt, de annak az okát keresik, hogy miért halmozódott mégis az esetek száma – fűzte hozzá Falus Ferenc.
A nagykanizsai kórházban alig három hét alatt összesen négy beteg halt bele a feltételezhetően influenza által okozott szövődményekbe, bár eddig nem minden esetben igazolódott a H1N1 fertőzés gyanúja. Egyik elhunyt sem kapott védőoltást. Legutóbb, szombaton, egy 59 éves doktornő hunyt el a kórház intenzív osztályán, ahol a H1N1 vírus fertőzésének gyanújával 18 napig ápolták.
A szegedi klinikákon kezelt betegek közül eddig négy férfi, nyolc nő és egy koraszülött gyerek halála hozható összefüggésbe az újinfluenzával. A legutolsó információk szerint jelenleg húsz – tíz férfi, hat nő és négy gyerek – H1N1 influenzás beteget ápolnak, közülük kilenc páciens szorul intenzív ellátásra, öt embert géppel lélegeztetnek. Az első H1N1-pozítív beteg megjelenése óta Szegeden összesen 372 embert ápoltak influenzaszerű tünetek miatt, közülük 179 bizonyult H1N1-pozitívnak. Négy betegnél a vizsgálatok még tartanak.
Vizsgálat indul a sakknagymester halála miatt
Belső vizsgálat indul a nagykanizsai kórházban Bagonyai Attila halála miatt. A 45 éves nemzetközi sakknagymester valószínűleg az új influenza szövődményébe halt bele, bár szervezetében a gyorsteszt nem mutatta ki a H1N1-vírust. Családja elmondása szerint 40-42 fokos láza volt, a sürgősségi osztályról mégis hazaküldték. Csak harmadszor tartották bent, amikor állapota válságosra fordult.
(MTI, hírTV, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.