A Fidesz alelnöke kedden Budapesten ezt azzal kapcsolatban mondta, hogy a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint 2009 első 11 hónapjában – az egy évvel korábbi időszakhoz képest – 3,8 százalékkal esett vissza a foglalkoztatottak száma, a reálbérek pedig ugyanezen időszakban 2,4 százalékkal csökkentek. A Fidesz elnökségi ülése után tartott sajtótájékoztatón Varga úgy fogalmazott, a napvilágot látott adatok azt mutatják, hogy a magyar gazdaság még egyáltalán nincs túl a mélyponton. A szomszédos országokkal szemben Magyarország egyre versenyképtelenebbnek tűnik – mondta a politikus. Hangsúlyozta, amíg a munkanélküliek száma nő, addig egyáltalán nem lehet gazdasági kilábalásról beszélni.
Hol vannak azok az eredmények, amelyekre hivatkozva az MSZP, valamint a pénzügyminiszter többször is arról nyilatkozott, hogy sikeresen kezelték a válságot? – tette fel a kérdést Varga. Szerinte azok az intézkedések, amelyekre sikeresként tekint a kormány, nem járultak hozzá ahhoz, hogy az ország kikerüljön a válságból. Arra a kérdésre, hogy a KSH adatait mennyire lehet figyelembe venni, a Fidesz alelnöke úgy válaszolt: amióta az MSZP-kormány a statisztikai hivatal vezetőit eltávolította, azóta az adatok kevésbé megbízhatóak.
Varga kezdeményezi az Országgyűlés költségvetési bizottságának összehívását
Lapunk azon hírével kapcsolatban, miszerint több száz, olykor ezer milliárd forintos eltérések vannak az előzetesen közölt, majd később realitássá vált költségvetési hiányadatok között, azt mondta: ennek felelősei vannak, hiszen ilyen jellegű adateltitkolás csak akkor képzelhető el, ha erre valaki utasítást adott. Közölte: ennek megvizsgálására kezdeményezni fogja az Országgyűlés költségvetési bizottságának összehívását.
Bajnai Gordon miniszterelnök kedden, Bécsben elhangzott szavaira reagálva Varga hangsúlyozta: az, hogy a költségvetési hiány mértéke mekkora, önmagában nem mutatja egy ország sikerességét vagy sikertelenségét. A nyugdíjakkal kapcsolatos felvetésre az Orbán-kormány egykori pénzügyminisztere ismét kijelentette: a Fidesz vállalásai közé tartozik a nyugdíjak értékének megőrzése, valamint a nyugdíjrendszer privatizálásának megakadályozása. Állami tulajdonban kell maradnia a magyar nyugdíjrendszernek – szögezte le újra.
2010–2014 között 40 milliárd eurónyi adóssága jár le az országnak
Arra a felvetésre, miszerint Oszkó Péter pénzügyminiszter azt nyilatkozta a Financial Times internetes kiadásának, hogy a következő kormány már nem szorul hitelre a Nemzetközi Valutaalaptól (IMF), Varga Mihály úgy reagált: aki ismeri a magyar adósságfinanszírozást, az jól tudja, hogy 2010 és 2014 között 40 milliárd euró lejáró államadóssága van az országnak. Egy ilyen mértékű adósságnál arról beszélni, hogy mi történik a következő hónapokban, nagyon nehéz; „ezt éppen a pénzügyminiszter úrnak kellene tudni, aki nagyon is tisztában lehet azzal, hogy Magyarországnak ma milyen felárat kell fizetnie azért, hogy ha a piacokról akarja finanszírozni ezt az adósságot” – mondta.
(MTI, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.