A Fidesz közleményében megemlíti, hogy az NHH az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 9.§-a szerint kormányhivatal. Ezt általában a mindenkori kormány szervének szokás tekinteni, az NHH a mindenkori kormány utasításai szerint jár el. Ezzel szemben Bajnai Gordon nyilván úgy gondolja, hogy bárki is alakít kormányt a tavaszi választások után, mégis az addigra már biztosan nem létező mostani, átmeneti kormány (vagy még inkább Gyurcsány Ferenc) utasításait kell követnie az NHH-nak – vonja le a következtetést az ellenzéki párt közleményében.
A Fidesz szerint emlékezetes az is, hogy Rozgonyi Krisztina mint médiajogász került az NHH tanácsába 2004. január 1-jével úgy, hogy már akkor is vita előzte meg, hogy a törvény előírásai alapján alkalmasnak tekinthető-e a feladatra. A törvény ugyanis a tanácsi tagságot legalább hároméves hírközlési szakmai gyakorlathoz köti, a médiajogászi munka pedig nem tartozik ezek közé, hiszen ilyen jellegű tevékenységet az Országos Rádió- és Televíziótestület (ORTT) munkatársai végeznek.
Az új NHH-elnök kinevezéséről szóló közlemény szerint Rozgonyi Krisztina egyik fő szakterülete a digitális átállás. Ez azonban sajnos az NHH fiaskói közé sorolandó, ami szintén aggályossá teszi az új elnök szakmai alkalmasságát – áll a közleményben. Aggályosnak tarja a Fidesz azt is, hogy pont a miniszterelnök nevez ki az utolsó pillanatban kormánya ciklusán messze túlmutató mandátummal ejtőernyősöket, holott moratóriumot hirdetett, mivel etikátlannak, a következő kormány mozgástere szűkítésének tartaná az ilyen kinevezéseket. A Fidesz ugyanígy tekint a mostani kinevezésre, etikátlannak és a következő kormány mozgástere szűkítésének tekinti, ezért kormányra kerülésekor azonnal meg fog mindent tenni annak érdekében, hogy az NHH a mindenkori kormány hivatala legyen – zárul a Nyitrai Zsolt, a Fidesz informatikai és telekommunikációs munkacsoportjának vezetője által jegyzett közlemény.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.