Kilencoldalas vallomást tett a BKV-s csúcsvezető

Kezdeményezte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Sz.-né volt BKV-s humánpolitikai igazgató előzetes letartóztatásba helyezését – jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Tafferner Éva, a BRFK szóvivője. • 100 milliós végkielégítés: őrizetbe vették a BKV volt személyzeti vezetőjét

MNO
2010. 01. 07. 10:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sz.-né kilencoldalas vallomást tett, amelyben válaszolt a nyomozók kérdéseire. A volt humánpolitikai igazgató a gyanúsítás és az őrizetbe vétel ellen is panasszal él – mondta el az MTI kérdésére Tafferner Éva, aki azonban a vallomás tartalmáról nem beszélt. Ismertette: szerdán a BRFK gazdaságvédelmi nyomozói előállították, majd őrizetbe vették a BKV Zrt. egykori humánpolitikai igazgatóját.

A rendőrök Sz.-né budapesti lakásán házkutatást tartottak, ennek során lefoglaltak egy számítógépet és iratokat. Még a késő esti órákban Sz.-nét gyanúsítottként hallgatták ki különösen nagy kárt okozó csalás gyanújával, Tafferner Éva közlése szerint kifejezetten a több mint 86 millió forintos végkielégítése miatt. „A nyomozás megállapította, hogy ennek a végkielégítésnek a felvétele, a kiutalása, az odaítélése több pénzügyi, illetve munkaügyi szabályt megsértett” – mondta a szóvivő, hozzátéve, hogy a volt humánpolitikai igazgató közös megegyezéssel távozott a BKV-tól, majd szinte azonnal, néhány nap múlva visszafoglalkoztatta őt a közlekedési vállalat. Sz.-né két külön bankszámlájáról 54 millió forintot zároltak a nyomozók – mondta.

Tafferner Éva elképzelhetőnek nevezte, hogy Sz.-né végkielégítése ügyében a következő napokban további személyeket hallgat meg, illetve gyanúsít meg a rendőrség. Kitért arra is, hogy a BKV-val kapcsolatos nyomozásokban a következő napokban további gyanúsítások várhatók, de ezek időpontjáról és az érintettek személyéről nem beszélt.

Sz.-né végkielégítésére és továbbfoglalkoztatására 2009 júliusában derült fény, amikor a Magyar Nemzet azt írta: a humánpolitikai (hr) igazgatónak hiába fizettek ki 2008 márciusában – a prémiumokkal együtt – mintegy százmillió forint végkielégítést, havi 1,2 milliós fizetéssel a cég továbbfoglalkoztatta. A napilap cikke nyomán Kocsis István vezérigazgató és Hagyó Miklós (MSZP) akkori BKV-ért felelős főpolgármester-helyettes is vizsgálatot indított.

A BKV július 27-én mondott fel egykori humánpolitikai igazgatójának. Ezt követően több BKV-s vezetőről derült ki, hogy több tízmillió forintos végkielégítést kapott, a cég pedig elkezdte átnézni bérezési és jutalmazási rendszerét és átvizsgált minden 2007. januártól kifizetett végkielégítést. Sz.-né ügye nyomán több vezető is távozott a közlekedési társaságtól, mások mellett Balogh Zsolt korábbi általános vezérigazgató-helyettes, aki megbízott vezérigazgatóként aláírta Sz.-né továbbfoglalkoztatását.

A BKV belső ellenőrzése is vizsgálatot indított, amely 2009 augusztusában megállapította: a volt hr-igazgató nem volt jogosult a végkielégítésre, mert már nyugdíjas volt, és fel is vette 200 ezres nyugdíját, amikor megkapta végkielégítését. Szintén a belső ellenőrzés indított vizsgálatot 86 ember ellen, akiknek menedzserszerződésük volt, vagy 10 millió forintnál nagyobb végkielégítést kaptak. A jogosulatlan végkielégítések kifizetésével a BKV-t becslések szerint több százmillió forintos kár érte.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.