„Szándékos megfélemlítés áll a BKV lépése mögött”

A BKV reggel óta értetlenül áll a kialakult járműmeghibásodások előtt, ezért a menedzsment azonnali vizsgálatot rendelt el – közölte a közlekedési társaság hétfő este. A szakszervezet nyugodtan áll a vizsgálat elé és véleményük szerint a munkáltatónak azzal kellene törődnie, hogy a munkavégzéshez alkalmas körülményeket teremtsen a közlekedési vállalatnál.  • „Megszűnt a lojalitás a BKV dolgozóiban a cég iránt”

MNO
2010. 01. 04. 19:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A dolgozók szándékos megfélemlítése és nyomásgyakorlás áll a BKV mostani nyilatkozata mögött – mondta el az MNO-nak Nemes Gábor, a Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (TDSZSZ) szóvivője. Nemes kijelentette: mindent megtesznek, hogy a munkáltató felhagyjon ezekkel a módszerekkel. Az érdekvédő szerint minden vizsgálat elé nyugodtan állnak, mivel valós meghibásodások történtek, és csak olyan problémát fognak találni, ami valóban létezik. „Azzal kellene törődni, hogy a munkáltató olyan körülményeket teremtsen, ami megfelelő a munkavégzéshez” – zárta nyilatkozatát Nemes.


A közlemény szerint például a kelenföldi buszgarázsban folytatott vizsgálat során bebizonyosodott, hogy míg korábban a reggeli meghibásodások száma napi 8-10 volt, hétfőn 172 hibát észleltek. A korábbi napi átlagos meghibásodások között általában két elektromos hiba fordult elő, melyek száma hétfőn 66-ra ugrott. Ezek az elektromos hibák általában a következők: hiányos utastér-megvilágítás, repedt irányjelzőbúra, esetleg a műszerfal megvilágítás hibája. A hibákból látszik, hogy ezek egyike sem olyan természetű, amely az utas-, illetve a közlekedésbiztonságot a legapróbb mértékben is befolyásolná – írták. Vizsgálják azt is, hogy vasárnap, az éjszakai üzemzáráskor leállított autóbuszok vezetői a járművek műszaki állapotáról miként nyilatkoztak, jelentették-e a műszaki meghibásodásokat.

A közlemény felhívja a figyelmet arra: „Érdekes egybeesése a történéseknek, hogy e nagyszámú meghibásodás éppen a munka törvénykönyve szerinti működés első hétköznapján következett be, miután a szakszervezetek egy része a kollektív szerződés (ksz) megegyezésének hiányában sztrájkra szólította fel a munkavállalókat. A BKV menedzsmentje szerint a hétfő reggeli állapot egy nem legális sztrájk és nem zárható ki a szándékosság jelenléte sem.” A menedzsment „mélységesen elítéli ezt a magatartást, amelynek eredményeképpen utazóközönségünk jelentéktelen körülményekre való hivatkozások következtében tömegesen kerül kizárásra az utazásból”.

A közlemény szerint a menedzsment lényegesen jobb ksz-ajánlatot kínált a szakszervezeteknek, mint amit a munka törvénykönyve tartalmaz, ezt az ajánlatot azonban az érdekképviseletek egy része nem fogadta el. Az adótörvényi változások miatt az infláció feletti nettó keresetnövekedés várhatóan a BKV munkavállalóinak 94 százalékát fogja érinteni, „ezért sem érthető az érdekvédelmi szervezetek elégedetlensége, amellyel az utazóközönség kiszolgálását ellehetetlenítik” – olvasható a közleményben.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.