„Szándékos megfélemlítés áll a BKV lépése mögött”

A BKV reggel óta értetlenül áll a kialakult járműmeghibásodások előtt, ezért a menedzsment azonnali vizsgálatot rendelt el – közölte a közlekedési társaság hétfő este. A szakszervezet nyugodtan áll a vizsgálat elé és véleményük szerint a munkáltatónak azzal kellene törődnie, hogy a munkavégzéshez alkalmas körülményeket teremtsen a közlekedési vállalatnál.  • „Megszűnt a lojalitás a BKV dolgozóiban a cég iránt”

MNO
2010. 01. 04. 19:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A dolgozók szándékos megfélemlítése és nyomásgyakorlás áll a BKV mostani nyilatkozata mögött – mondta el az MNO-nak Nemes Gábor, a Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (TDSZSZ) szóvivője. Nemes kijelentette: mindent megtesznek, hogy a munkáltató felhagyjon ezekkel a módszerekkel. Az érdekvédő szerint minden vizsgálat elé nyugodtan állnak, mivel valós meghibásodások történtek, és csak olyan problémát fognak találni, ami valóban létezik. „Azzal kellene törődni, hogy a munkáltató olyan körülményeket teremtsen, ami megfelelő a munkavégzéshez” – zárta nyilatkozatát Nemes.


A közlemény szerint például a kelenföldi buszgarázsban folytatott vizsgálat során bebizonyosodott, hogy míg korábban a reggeli meghibásodások száma napi 8-10 volt, hétfőn 172 hibát észleltek. A korábbi napi átlagos meghibásodások között általában két elektromos hiba fordult elő, melyek száma hétfőn 66-ra ugrott. Ezek az elektromos hibák általában a következők: hiányos utastér-megvilágítás, repedt irányjelzőbúra, esetleg a műszerfal megvilágítás hibája. A hibákból látszik, hogy ezek egyike sem olyan természetű, amely az utas-, illetve a közlekedésbiztonságot a legapróbb mértékben is befolyásolná – írták. Vizsgálják azt is, hogy vasárnap, az éjszakai üzemzáráskor leállított autóbuszok vezetői a járművek műszaki állapotáról miként nyilatkoztak, jelentették-e a műszaki meghibásodásokat.

A közlemény felhívja a figyelmet arra: „Érdekes egybeesése a történéseknek, hogy e nagyszámú meghibásodás éppen a munka törvénykönyve szerinti működés első hétköznapján következett be, miután a szakszervezetek egy része a kollektív szerződés (ksz) megegyezésének hiányában sztrájkra szólította fel a munkavállalókat. A BKV menedzsmentje szerint a hétfő reggeli állapot egy nem legális sztrájk és nem zárható ki a szándékosság jelenléte sem.” A menedzsment „mélységesen elítéli ezt a magatartást, amelynek eredményeképpen utazóközönségünk jelentéktelen körülményekre való hivatkozások következtében tömegesen kerül kizárásra az utazásból”.

A közlemény szerint a menedzsment lényegesen jobb ksz-ajánlatot kínált a szakszervezeteknek, mint amit a munka törvénykönyve tartalmaz, ezt az ajánlatot azonban az érdekképviseletek egy része nem fogadta el. Az adótörvényi változások miatt az infláció feletti nettó keresetnövekedés várhatóan a BKV munkavállalóinak 94 százalékát fogja érinteni, „ezért sem érthető az érdekvédelmi szervezetek elégedetlensége, amellyel az utazóközönség kiszolgálását ellehetetlenítik” – olvasható a közleményben.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.