Az elsőrendű vádlott, M. Ferenc és élettársa, a harmadrendű Sz. Tiborné felháborodtak, hogy előző este egy körözött személyt keresve a kommandósok felbolygatták a lakásukat, s állításuk szerint kidobták az asszony betegség miatt használt oxigénpalackját. Úgy határoztak, hogy másnap ezt megtorolják. Kétszer is telefonáltak a hevesi kapitányság ügyeletére, másodszor már azt említve, hogy tömegverekedés tört ki a házuk előtt, s náluk van a keresett személy. Amikor a szolgálati jármű megállt az utca közepén, körbevették az autót, lincshangulat alakult ki, a hangadó a fenyegetően fellépő M. Ferenc és élettársa volt. A másodrendű Sz. Sándor egy lapáttal csapott a kocsi szélvédője felé, de azt aztán mégsem nem törte be. Végül a járőrparancsnok vezette rendőrautó kihátrált a tömegből, így nem történt tragédia.
A koronatanú meghallgatása után sor kerülhetett a perbeszédekre. Az ügyész fenntartotta a vádat. Kiemelte, hogy a terheltek olyan személyeken akartak bosszút állni előző esti vélt, vagy valós sérelmeikért, akik abban az akcióban nem is vettek részt. Előre megfontoltan tőrbe csalták őket, s amikor a hívásukra megjelentek, számos embert bőszítve támadtak a rendőrautóra, s a benne ülőkre. A vádlottak védői, nem vitatva a tényállást, hangsúlyozták, hogy a terheltek már a vallomástételkor beismerték bűnösségüket, s megkövették a sértetteket, akik azt elfogadták. Belátták, hogy helytelenül cselekedtek. Felfüggesztett büntetést kértek védenceiknek.
A vádlottakat a bíróság csoportosan és felfegyverkezve elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak bűntettében találta bűnösöknek mint társtetteseket. M. Ferencet és Sz. Sándort öt-öt évi próbaidőre felfüggesztett két-két esztendei, Sz. Tibornét három évre felfüggesztett 1 év 6 hónap, K. Kálmánnét két évre felfüggesztett 8 hónap börtönnel sújtotta. Indoklásában a bírónő közölte: a vádlottak rendkívül súlyos bűncselekményt követtek el, felháborítóan, gátlástalanul. Ám azt is értékelte a bíróság, hogy végül nagyobb kárt, tragédiát nem okoztak. Így a büntetés a felfüggesztett börtönnel is elérheti a célját. Ám ha a próbaidő alatt bármilyen kis bűntényt is valósítanak meg, akkor ezt az időt is le kell tölteniük börtönben. Az ügyész három nap gondolkodási időt tartott fenn, a vádlottak és védőik tudomásul vették az ítéletet, amely így nem jogerős.
(heol.hu)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.