Csak most közlik: vörös „1956” felirat a szovjet emlékművön

Vörös festékes feliratokat festett egy ismeretlen személy a fővárosi Szabadság téren az egykori Szovjetunió címerét is tartalmazó, a mintegy 40 éves szovjet megszállást is jelképező emlékművére hétfőn, a kora reggeli órákban. A feliratokat eltávolították, s az eseményről csak most érkezett híradás. A rendőrség „rongálás” miatt indított eljárást.

MNO
2010. 02. 15. 13:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kormos Endre, a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese elmondta: reggel 5 óra 40 perckor észlelték, hogy valaki a fémkordonon átmászva kiugrik az emlékmű mögül, majd elszalad. Az ismeretlen a hajnali eseményről csak most beérkező, első információk szerint vörös festékkel írt szavakat az emlékműre.

A vitatott emlékművet Magyarország szovjet megszállása után, 1946-ban emelték; az obeliszken lévő jelképeket, az ötágú csillagot és a szovjet címert rövidebb időre az 1956-os forradalomban és 2006-ban, Gyurcsány Ferenc őszödi beszédének kiszivárgását követően is eltávolították. Mindkét alkalommal visszakerült a lerombolt Trrianon-emlékmű helyének közelében épült obeliszkre a szovjet címer.

A rendőrség intézkedett a feliratok eltávolításáról. „Rongálás” miatt ismeretlen tettes ellen eljárást indított az V. kerületi kapitányság – mondta Kormos Endre. A távirati iroda úgy tudja, a szovjet emlékműre az „1956”, illetve a „Gyilkosok” és az „Árulók” szavakat festették fel.

(forrás: MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.