A két politikus hétfőn sajtótájékoztatón jelentette be lépését, amelyet mindketten azzal indokoltak: az MDF hátat fordított azoknak az értékeknek, amelyeket vallanak. Jelezték: nem tervezik, hogy más párthoz csatlakoznak. A Fidesszel és egy civil szervezettel közös listáról korábban a párt négy jelöltje jutott be az önkormányzatba, de ketten már korábban kiléptek az MDF-ből – mondta a polgármester. Közlésük szerint nem lépnek ki a polgári frakcióból, az MDF-színekben bejutott Szabó Miklós viszont függetlenként folytatja ténykedését a megyei közgyűlésben.
„Ez az első párt az életemben” – mondta az MDF-hez 1988-ban csatlakozó városvezető, aki úgy véli, a 2006-os választások első fordulója után „érezni lehetett, hogy az MDF országos politikája megváltozik”. Ez szerinte mára odavezetett, hogy a politikai erő tevékenysége „néhány ember pozíciójának a megőrzéséről és továbbviteléről, nem egy értékrend továbbviteléről szól”. A politikus – aki néhány hónapja mondott le a párt megyei szervezetének elnöki tisztéről – korainak nevezte azt a kérdést, hogy milyen színekben indul az őszi önkormányzati választáson.
Azt azonban megemlítette: noha kapott erre felkérést, nem készül országos szintű politizálásra, így nem indul a parlamenti választásokon. A mosonmagyaróvári MDF-elnökségről nemrégiben lemondott Németh Sándor akkori és mostani lépését is azzal indokolta, hogy kedvezőtlen irányba indult el a párt, ő azért maradt tag, mert várt egy „kedvező fordulatra”, de éppen az általa remélttel ellentétes irányú folyamatok indultak be a pártban.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.