Nem akadályozná meg a mészárlást a beléptetőkapu?

A Magyar Rektori Konferencia elnöke nem híve a beléptetőkapuk telepítésének az egyetemi épületekbe; Szabó Gábor szerint sokkal fontosabb, hogy a hallgatók odafigyeljenek egymásra, s legyen kihez fordulniuk, ha baj van. • A fegyvertartási törvény szigorítása mellett érvel az FDSZ• Mészárlásra készült az egyetemista: 22 emberrel akart végezni + Videó

MNO
2010. 02. 16. 11:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MTI annak kapcsán kérdezte a rektori konferencia elnökét, hogy Hiller István oktatási miniszter tavaly novemberben, néhány nappal a Pécsi Tudományegyetemen történt, egy ember halálát követelő lövöldözés után bejelentette: a közeljövőben a Felsőoktatási Kerekasztallal és a Magyar Rektori Konferenciával vitatja meg az oktatási tárca, hogyan lehetne biztonságosabbá tenni a felsőoktatási intézményeket. Ez a találkozó azonban még nem jött létre.

A rendőrség múlt pénteken hozta nyilvánosságra, hogy egy 22 éves budapesti egyetemista huszonkét ember meggyilkolását tervezte saját egyetemén, vagy egy fővárosi bevásárlóközpontban. A fiatalembert előző nap fogták el, majd szombaton előzetes letartóztatásba helyezték. A lakásán tartott házkutatás során a 9 milliméteres, sportlövői engedéllyel tartott Parabellum lőfegyvere mellett egy gázpisztolyt is találtak, amelyre szintén volt engedélye. „Nem vagyok híve annak, hogy beléptetőkapukat telepítsünk az egyetemi épületekbe” – mondta a Szegedi Tudományegyetemet (SZTE) irányító Szabó Gábor kedden az MTI-nek. Mint hozzátette, az viszont megfontolandó, hogy csak az egyetem polgárai léphessenek az universitas területére, ahogy az SZTE néhány épületében ez már bevett szokás.

A professzor szerint fontos, hogy a hallgatók odafigyeljenek egymásra, s ha szükséges, jelezzék társuk problémáját az arra illetékesnek. Kétségtelen azonban, bátorság kell ahhoz, hogy a diák megkeresse például a mentálhigiénés szolgálatot, ami a szegedi egyetemen is működik – fogalmazott a rektor. Természetesen lehetnek olyan esetek – mint amilyen a fővárosban megakadályozott ámokfutás is volt –, amikor a bajba került hallgató nem kommunikál társaival, a szülők azonban még ilyen esetben is kérhetnek segítséget, hiszen ha odafigyelnek gyermekükre, tudniuk kell, hogy súlyos mentális problémákkal küzd – mondta Szabó Gábor.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.