Több, a vádiratban szereplő alapítvány és egyesület pályázatával kapcsolatban Őri András elismerte, hogy részt vállalt összeállításukban, és a beszámolót is ő készítette. A fővárosban beadott pályázatok elkészítésében emlékei szerint nem vett részt, de nem zárta ki, hogy az ügyintézésben részt vállalt. A nemzetközi pályázatokban történt részvételét is tagadta. A vádiratban szereplő egyesületek folyószámlájáról vett fel pénzt, a saját és mások számlájára is utalt pénzt – mondta. Átnézte az iratokat, amelyek alapján elismerte, hogy idősebb Zuschlag Jánosnak is ő utalt pénzt, hangsúlyozta azonban, hogy „a felvett pénzekről nem rendelkezett, azokat, egy esetet kivéve, Zuschlag Jánosnak átadta”.
Őri András korábban a bíróságon nem tett vallomást, de a nyomozati szakban tett vallomását megerősítette. Egy nyilatkozatot tett, amely szerint nem volt lehetősége, hogy megtagadja felettese, Zuschlag János utasításait.
A negyedrendű vádlott 2002-ben egyetemistaként került az Országgyűlés Hivatalához, ahol az MSZP-frakció gyermek-, ifjúsági és sport munkacsoportjánál dolgozott munkatársként. 2002–2004 között az országgyűlési képviselőként tevékenykedő Zuschlag János elsőrendű vádlott mellett tevékenykedett, az ő utasítására vett részt pályázatok elkészítésében.
Prácser László kilencedrendű vádlott is vallomást tett hétfőn a bíróság előtt. Prácser Lászlót az ügyészség jelentős kárt okozó, folytatólagosan, üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett csalás bűntettével mint társtettest, és magánokirat hamisításával mint tettest vádol. A vádlott védője eljárási szabálytalanságokra hivatkozott az ügyészség eljárásával kapcsolatban. Német Zsolt ügyész válaszában hangsúlyozta: a lefoglalt anyagokról és az azokról letöltött dokumentumokról a vádlottak és védőik másolatot kaptak, azok alapján ellenőrizhető a vádhatóság eljárása.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.