A politikus szerint kevesebb leendő pedagógusnak kell a mainál színvonalasabb képzést adni, mivel a diploma megszerzése után sokan más pályán helyezkednek el. Pedagógus-életpályamodellre és a központi költségvetés által garantált fizetésre, valamint az önkormányzatok tehervállaló-képessége miatti különbségek tompítására van szükség – mondta, példaként említve, hogy míg 2002 szeptemberében 185 ezer forint volt egy elsős gyerek utáni normatív támogatás, addig most 132 ezer forint ez az összeg.
Pokorni szerint sok olyan település van, ahol forrás híján az önkormányzat nem tud „beállni az állam helyére”, ezért „ebben az országban egyszerre van jelen a skandináv és az észak-afrikai iskoláztatás”. A Fidesz alelnöke megjegyezte: van remény arra, hogy a következő kormányciklus idején megszülessen egy hosszú távú stratégia, jövőkép. Mint mondta, pártja elképzelései és az államfő által felkért Bölcsek Tanácsa megállapításai között „hangsúlybeli különbségek vannak, de nincsenek ellentétek”.
Az életpályamodell kapcsán megemlítette: a szakma többsége számára is bebizonyosodott, hogy nem jó megoldás az „egyenlősdi”, hozzátéve, „akkor érdemes nagyobb fizetést adni, ha nagyobb a belső kontroll”. Az új rendszert úgy foglalta össze: „több fizetés, nagyobb ellenőrzöttség és több képzés”.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.