Szakadás előtt? Hatalmas botrány készülődik a PSZ-ben

Visszahívná alelnöki tisztségéből Pécsi Ágnest a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szombati kongresszusán. Az érintett szerint őt nem a pedagógusok, hanem szakszervezeti bürokraták akarják leváltani számára sem ismert okból. Pécsi Ágnes a Magyar Nemzetnek úgy nyilatkozott: felháborítónak tartja a vele szemben indult eljárást. A PSZ vezetése a kongresszus után reagál a felvetésekre.

MNO
2010. 02. 17. 11:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Nemzet szerdai számában olvasható: Pécsi Ágnes szerint az egyetlen bűne az, hogy aktívabb fellépést sürgetett a tanárok érdekeinek védelmében, a vezetés azonban nem hajlandó konfrontálódni az oktatási miniszterrel. Elmondta: az elnök azt is „bűnként” könyvelte el, hogy az alelnök hajlandó lett volna sztrájkot szervezni az érettségi idejére, hiszen a tanároknak a matúra idején van a legnagyobb érdekérvényesítési ereje.

Pécsi szerint a szakszervezeti vezetés azért nem hajlandó komoly megmozdulásokra, mert nem a tagok, hanem önös érdekeit nézi, a saját jólét biztosításához pedig elengedhetetlen, hogy az ember jó kapcsolatban legyen a mindenkori oktatási miniszterrel. A PSZ elnöke a lapnak nem kívánt nyilatkozni az okokról, szerinte nem kizárni akarják Pécsit, csupán visszahívni tisztségéből – olvasható a Magyar Nemzet szerdai cikkében.

Az alelnök az MTI-nek szerdán azt mondta, nem tudja, mivel indokolják pontosan a leváltását, az erről szóló dokumentumokat csak szombaton kapják meg a küldöttek. Ő személy szerint semmilyen indoklást nem kapott kézhez – tette hozzá a 2008 júliusában megválasztott alelnök.

Pécsi – aki a Lengyel Gyula szakközépiskola tanáraként többször szervezett tiltakozó akciókat az intézmény megmentéséért – elmondta: a szakszervezeti mozgalom történetében nem volt még példa arra, hogy egy első vonalbeli tisztségből visszahívjanak valakit. Kifejtette: a jelölés első pillanatától erős ellenszélben kellett „hajóznia”. Mint mondta, minden elképzelhető és elképzelhetetlen módon éreztették vele: „nemkívánatos játékos a pályán”.

A szakszervezet XVIII. kongresszusán mégis első körben megkapta az alelnöki megválasztáshoz szükséges szavazatokat, a PSZ-tagság bizalmát. Úgy fogalmazott, őt nem a pedagógusok, hanem olyan szakszervezeti bürokrata „pártkatonák” akarják leváltani, akik majd minden szakszervezetben „megkaparintották a hatalmat”. Kitért arra is, hogy az elmúlt időszakban a tagság egyre kiábrándultabb, és jelentős taglétszámvesztés következett be.

Arra a kérdésre, hogy szakadhat-e a szakszervezet szombaton, azt mondta, sokan tartanak attól, de fontos lenne, hogy ez ne következzen be. Megjegyezte: a kongresszusi küldötteknek címzett levelét sem küldhette szét a PSZ levelezési listáján keresztül. Független megfigyelőt is próbált kérni a Szakszervezetek Együttműködési Fórumától a szombati kongresszusra, de ezt Varga László elnök írásban elutasította.

A Pedagógusok Szakszervezete a kongresszus után sajtótájékoztatón kíván reagálni a felvetésekre – közölték az MTI kérdésére az érdekvédelmi szervezetnél szerdán.

(MTI, Magyar Nemzet)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.