Az új kormány be fogja vezetni a „három csapás törvényét”

Schmitt Pál szerint az új kormány már rögtön a ciklus elején bevezeti a „három csapás törvényét” a nemzeti kormányzás egyik alaptételeként megfogalmazott rend és közbiztonság védelme érdekében.

MNO
2010. 03. 05. 14:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz–KDNP európai parlamenti képviselője, az uniós parlament alelnöke pénteken Zalaegerszegen tartott sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy a bűncselekmények száma ugyan évek óta szinte változatlan, de egyre inkább terjedőben vannak például a kisebb súlyú lopások. Nem szabad, hogy az emberek félelemben éljenek, „egyetlen falut sem lehet az út szélén hagyni”, a bűnözőket szigorúan meg kell büntetni – fűzte hozzá.

Kifejtette, hogy a Fidesz tervei szerint háromezer új rendőrt képeznének ki és vennének állományba, de a rend nemcsak a közbiztonságot jelenti. „Rendre van szükség a fejekben, az önkormányzatoknál, a nyilvántartásokban, az iskolákban, a közlekedésben, vagyis az élet minden területén” – mondta.

Schmitt Pál három zalai városban, Zalaegerszegen kívül Keszthelyen és Nagykanizsán – mint országjárása során másutt is – lakossági fórumokon találkozik a nap folyamán a választókkal. Ennek kapcsán azt mondta: furcsa módon az ilyen rendezvényeken nem találkozni a fiatalokkal, pedig őket is meg kell szólítani, hiszen 2006 óta 400 ezer új választó került ki közülük. A közterületi kampány során a Fidesz tényekkel operál, nem kíván senkit méltóságában megsérteni, ugyanakkor a politikusok minél több emberrel találkozva a nemzeti kormányzás programját szeretnék megismertetni – közölte a politikus.

A programot részletezve kifejtette, hogy öt pontban foglalhatók össze a leglényegesebb elemek, köztük a rend és a közbiztonság témája. Schmitt Pál a feladatok egyikeként a gazdaság talpra állítását említette, hozzátéve, hogy a gazdasági gondok miatt „nem látjuk ma még az euró bevezetésének lehetőségét”, minden lakosra átlag kétmillió forint adósság jut. A kormányzati program második elemeként a munkahelyteremtést nevezte meg, mint talán a legfontosabb teendőt. Jelenleg mintegy 700 ezer kis- és középvállalkozó van Magyarországon, ha mindenki csak plusz egy embert tudna alkalmazni, csaknem teljesülne a Fidesz terve, hogy tíz év alatt egymillió új munkahely teremtődjön. Ehhez azonban üzletbarát környezetet kell teremteni kedvezményekkel, adócsökkentéssel – fogalmazott.

A program részeként szólt az egészségügy állapotáról és helyzetének javításáról. Felsorolása szerint az elmúlt évek alatt megszűnt a kórházi ágyak negyede, az orvosok és ápolók pedig nem kapnak kellő erkölcsi és anyagi elismerést. Fontos teendőnek nevezte a szociális biztonság helyreállítását is, amibe beletartozik, hogy adókedvezményt kapjanak a nagycsaládosok, ösztönözzék az anyákat a gyermekvállalása, de az is, hogy ne emelkedjen a nyugdíjkorhatár, és a nők 40 év munka után nyugdíjba mehessenek.

A zalaegerszegi sajtótájékoztatón részt vevő Gyimesi Endre polgármester, a város jelenlegi és jelölt parlamenti képviselője arról beszélt, hogy a zalai megyeszékhelyen a térségben még a legalacsonyabb a munkanélküliség, de így is csaknem háromszorosa a polgári kormányzás idején mért adatnak. A szocialisták pedig ezt a mostani ellenzék hibájának akarják beállítani – mondta. Vigh László, a zalai 5-ös számú választókerület országgyűlési képviselője és jelöltje a vidéken élők egyik legnagyobb gondjaként azt fogalmazta meg, hogy az emberek azért aggódnak, tudják-e iskoláztatni gyermekeiket.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.