Vallomása szerint a kapitány az iskolában történt sikkasztásról először saját házában hallott, amikor meglátogatta őt Takács és Deme. „Taki bácsi félrevonult velem, és azt mondta négyszemközt, hogy baj van Demével. Szerelmes, elb...a az iskolát. Én még kérdeztem is tőle viccesen, mi van, irigy vagy? Ekkor ő komolyra fordította a szót, és az tűnt ki a hangjából, hogy foglalkoztatja a helyzet" – áll a jegyzőkönyvben.
A dokumentumból kitűnik az is, mielőtt az igazgató felvette volna Kun Tamást, kikérte Császár véleményét, aki támogatta az ötletet. Arra a kérdésre, hogy tett-e feljelentést nála Takács József, a következő választ adta Császár: „A gyilkosság napján délelőtt járt nálam Takács József, talán tíz óra körül. Elmondta, hogy kirúgta Demét, továbbá hogy Tamás is megy. Megkapta tőlem annak a volt körzeti megbízott rendőrnek az önéletrajzát, akit én már korábban ajánlottam Tamás távozása kapcsán. Demével kapcsolatban elmondta, hogy Deme ellen feljelentést szándékozik tenni. Sikkasztás miatt, mert úgy tűnik, hogy 2-3 millió forinttal nem tud elszámolni. Például benzinpénz és más kiadások. Amikor mondtam Takács Józsefnek, hogy akkor jöjjön velem, és tegye meg a feljelentést, felvesszük, akkor azt mondta, hogy még elmegy az alpolgármesterhez, és másnap visszajön.”
Mint arról a TV2 riportműsora nyomán beszámoltunk, Takács 2009. január 7-én – tehát megölése napjának reggelén – már tett látogatást Orosz Ferencnél, Csepel alpolgármesterénél a XXI. kerületi városházán, hogy tájékoztassa: feljelentést fog tenni Deme ellen. (Ezt Orosz kétszer is megerősítette a tévének.)
A kihallgatótisztek arra is kíváncsiak voltak, hogy telefonált-e Császárnak a gyilkos. „Nem tudok erről nyilatkozni, hogy K. Tamás hívott-e, vagy sem. Amennyiben hívott, akkor a szükséges intézkedést nyilvánvalóan megtettem. A telefonok híváslistája kimutatja ezt” – szólt a válasz. A jegyzőkönyvvel kapcsolatban Császár Mihály nem akart nyilatkozni a bulvárlapnak.
A keddi Magyar Nemzet közben arról ír, hogy a kivégzéseket egy olyan PA-63-as pisztollyal hajtották végre, amelyet korábban szolgálati fegyverként használtak a rendőrök. A lapból kiderül az is, hogy Kun Tamásnak nem volt fegyverviselési engedélye.
Ismert: 2009. január 7-én a gyanú szerint Kun Tamás biztonsági őr a gazdasági igazgató, Deme Gábor jelenlétében megölte Takács Józsefet, a Csepel-szigeti Általános Iskola vezetőjét és egy fiatal pedagógust, Papp Lászlót. A korábbi csepeli főkapitány azért került ismét a középpontba, mert kiderült: Takács József, a csepeli kettős gyilkosság idősebb áldozata meggyilkolásának napján feljelentést akart tenni, vagy tett is. Feleségével összekészítették a papírokat és be is ment a csepeli rendőrkapitány szobájába, de a feljelentésnek nincs hivatalos nyoma.
Napvilágot látott az a felvétel is, amelyet Papp László készített egy, a zsebében elrejtett diktafon segítségével. Ebből az derül ki, hogy különösen fontos szerepe volt az ügyben Takács József, a kivégzett iskolaigazgató táskájának, hiszen Kun Tamás utolsó utasítása a pár másodperccel később kivégzett tanárnak az, hogy adja neki oda – feltételezhetően – Takács József táskáját. Ismert az is, hogy a kettős gyilkosság után nem sokkal az elkövető felhívta Csepel akkori rendőr-főkapitányát, sőt Császár be is ment Kunhoz a kórházba.
(Blikk, TV2, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.