Az a választópolgár, aki a szavazás napján nem tartózkodik a lakóhelyén, de Magyarország egy másik településén élni kíván választójogával, igazolással szavazhat. Igazolást személyesen vagy meghatalmazott útján még 12 napig, április 9-én 16 óráig lehet kérni a lakóhely szerinti jegyzőtől, ajánlott levélben az igazolást úgy kell kérni, hogy az legkésőbb április 6-ig megérkezzen a lakóhely szerinti választási irodába.
Az április 11-i első fordulóra 24 055-en, az április 25-i második fordulóra 21 522-en kértek eddig igazolást. 2006-ban az első fordulóra 57 999-en kértek igazolást, és 46 144-en a második fordulóra. Ha valaki mindkét fordulóra igazolást kér, a két igazolást egy nyomtatványon kapja meg. Ha valaki az egyik fordulóra már kért igazolást, és a másik fordulóra ezt követően szeretne igazolást kérni, az előzőleg kapott igazolást vissza kell adnia, és a két igazolást egy új nyomtatványon kapja meg.
Aki az igazolás kiadása után meggondolja magát, és mégis a lakóhelye szerinti szavazókörben szeretne szavazni, április 8-ig kérheti a lakcíme szerinti jegyzőtől, hogy vegye vissza ide, ekkor a korábban kapott igazolást le kell adnia. Lehetőség van arra, hogy aki igazolást kapott, még a szavazás napja előtt felvetesse magát az igazoláson feltüntetett településen a választók névjegyzékébe, ha ezt nem teszi meg, akkor a szavazás napján az igazolással szavazásra kijelölt szavazókörben veszik fel a névjegyzékbe. Az igazoláson szerepel, hogy a választópolgár melyik településen élhet választójogával, valamint annak a szavazóhelyiségnek a címe, ahol leadhatja szavazatát.
Fontos, a korábbiaktól eltérő szabály, hogy ha valaki igazolást kapott (akár az első, akár a második, akár mindkét fordulóra), a második fordulóban csak akkor szavazhat, ha az első forduló – abban a választókerületben, ahol szavazott vagy szavazhatott volna – nem volt eredményes. Ha az első forduló eredményes volt, hiába jelentkezik a választópolgár az igazolásával a második fordulóban, mivel a szavazatszámláló bizottság ellenőrzi, hogy érvényes volt-e az első forduló ott, ahol a választópolgár szavazott vagy szavazhatott volna, és ha az volt, akkor nem engedik voksolni.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.