Fidesz: kezdődhet elölről a csepeli kivégzés nyomozása

A Fidesz szerint azzal, hogy a csepeli kettős gyilkosság aktája a rendőrségről az ügyészségre kerül, 14 hónap után kezdődhet az elejéről a nyomozás. • Az ügyészséget is bevonnák a csepeli kivégzés nyomozásába

MNO
2010. 03. 27. 10:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Népszabadság szombaton azt írta: a rendőrség szerint „olyan nyomozati cselekményekre is szükség lehet, amelyek elvégzésére kizárólag az ügyészségi nyomozóhivatal jogosult”.

Németh Szilárd fideszes országgyűlési és fővárosi képviselő szombati, budapesti sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra: kérdéssel fordult a legfőbb ügyészhez, és arról érdeklődött, hogy miért nem vizsgálta a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a gyanúsítottak gyilkosság előtti tevékenységét, és miért nem hallgatták ki a csepeli MSZP-s vezetőket – így például Avarkeszi Dezső és Podolák György országgyűlési képviselőket, Tóth Mihály polgármestert és Orosz Ferenc alpolgármestert – a gyilkosság ügyében. Az is kérdés, hogy vizsgálták-e Császár Mihály akkori csepeli rendőrkapitány szerepét – tette hozzá.

Az ellenzéki politikus kifejtette: Takács József igazgató az iskolában történt sikkasztás és egyéb bűncselekmények miatt feljelentést akart tenni, és ezt a feljelentést legalább egy héttel a meggyilkolása előtt egyeztette az MSZP vezetőivel.

Fel kell tenni tehát a kérdést, volt-e politikai szála az ügynek – közölte Németh Szilárd, aki felszólította a csepeli MSZP-s politikusokat: „szedjék össze magukat” és tegyenek feltáró vallomást az ügyészségen.

Mint fogalmazott, számára elég egyértelmű, hogy a kettős gyilkossághoz vezető útnak „megvan a maga politikai előélete, ez pedig az az MSZP-s mutyivilág, amelyet Csepelen hosszú évek alatt kialakítottak”.

A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában 2009. január 7-én megölték az intézmény igazgatóját és helyettesét. A gyilkosság után a rendőrség két embert vett őrizetbe: a bűncselekmény során megsérült gondnokot és a tanintézmény gazdasági igazgatóját, Deme Gábort, aki a kerületi önkormányzat pénzügyi bizottságának szocialista tagja volt, ám azóta lemondott tisztségéről.

A Népszabadság hétfőn arról számolt be, hogy a BRFK is vizsgálja, mi történt Császár Mihály akkori csepeli rendőrkapitány irodájában 2009. január 7-én délelőtt, miért nem tette meg a feljelentését a néhány órával később meggyilkolt Takács József igazgató. A lap szerint az is kérdés, hogy kiszivároghatott-e a rendőrkapitánytól vagy más rendőrségi tisztviselőtől, hogy Takács feljelenteni készül későbbi gyilkosait.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.