Győri Dénes Budapest 14. számú (X. kerület, Kőbánya) országos egyéni választókörzetében 2010. március 17-én adta le az ajánláshoz szükséges ajánlószelvényeit az MDF jelöltjeként, a helyi választási bizottság 2010. március 18-án vette őt nyilvántartásba. A magánszemély véleménye szerint ugyanakkor Győri Dénes MDF-es jelöltként való nyilvántartásba vételét az alábbi okok miatt kell elutasítania a Fővárosi Választási Bizottságnak:
Az SZDSZ honlapján Győri Dénes mint kerületi SZDSZ-es alpolgármester az SZDSZ jelöltjeként szerepel. Az ajánlószelvény gyűjtésétől kezdve az SZDSZ jelöltjei ország- és fővárosszerte az MDF-fel kötött választási megállapodásnak megfelelően MDF–SZDSZ-jelöltként gyűjtötték az ajánlószelvényt, feltételezésünk szerint ez Győri úr esetében sem történt másképp – szerepel a beadványban.
Veszélyt érzett Dávid?
A közlemény szerint az MDF elnöke, Dávid Ibolya észlelvén azt, hogy a közös MDF–SZDSZ-jelöltek nem számítanak az MDF területi listaállítási követelményébe, 2010. március 8-án állásfoglalást kért az OVB-től arra vonatkozólag, hogy van-e arra mód, hogy az ajánlást adó választópolgárhoz visszamenve az SZDSZ név lehúzásával módosítsák az ajánlószelvény tartalmát. Az OVB a 2010. március 12.-i, pénteki ülésén arra hívták fel a figyelmet, hogy a választási eljárási törvény értelmében a választópolgár részéről lezárul az ajánlás folyamata a kitöltött ajánlószelvénynek a jelöltnek, illetve jelölőszervezetnek történő átadásával. Jelezték ugyanakkor, hogy az átadásig az ajánlás adattartalma még módosítható.
A beadvány szerint Halmai Gábor, az ülést (Szigeti Péter elnök távollétében) levezető OVB elnökhelyettese a 2010. március 12-i OVB-ülés végén újságíróknak elmondta: az OVB tagjainak véleménye szerint a jogszabályok egyértelmű választ adnak Dávid Ibolya pártelnök kérdésére. Eszerint „ha eredetileg a választópolgár egy jelölt neve mellé több párt nevét írta fel, ezt az akaratát addig változtathatja meg, amíg az ajánlószelvényt a jelölőszervezetnek át nem adja”. Arra a kérdésre, ez azt jelenti-e, hogy az ajánló a szelvény átadása előtt javíthatja-e annak tartalmát, ám utána már nem, Halmai Gábor igennel válaszolt.
Nem életszerű Győri gyűjtése?
Győri Dénes 2010. március 8-ig egyértelműen az MDF–SZDSZ közös jelöltjeként gyűjtötte az ajánlószelvényeket. A sajtóban megjelent információk szerint 2010. március 10-ig Győri úr MDF–SZDSZ közös jelöltként 464 darab kopogtatócédulát gyűjtött össze. A budapesti MDF–SZDSZ- és önálló MDF-jelöltek esetében a sajtóban megjelent, az ajánlószelvényekről szóló számokat sem az érintett jelölt személyesen, sem az érintett pártok nem cáfolták – véli a magánszemély. Véleménye szerint Győri úr az OVB állásfoglalásával szemben cselekedett abban az esetben, ha a nála lévő több mint 400, MDF–SZDSZ-es céduláról lehúzta az SZDSZ nevét, hiszen erre vonatkozólag az OVB egyértelmű tiltást fogalmazott meg.
A beadvány szerzője nem tartja életszerűnek azt a változatot sem, hogy Győri úr a másfél hónap alatt összegyűjtött 464 darab cédula kidobásával újra kezdte a gyűjtést és nem egész egy hét alatt képes volt 750 darab cédulát összegyűjteni MDF-esként. A sajtóban megjelent, hogy az MDF az MCF-fel és a Munkáspárttal folytatott tárgyalásokat kopogtatócédula-cserékről, az MDF ilyen módon történő megsegítéséről. Az MCF-et vezető Kolompár Orbán a tárgyalás tényét a nyilvánosság előtt elismerte. A Hír Televízió bemutatott egy név nélkül nyilatkozó roma vezetőt, aki az ajánlószelvények átadásáról beszélt.
Vizsgálják át Győri Dénes szelvényeit!
Hétfőig, 2010. március 21-én délután négy óráig 7 helyen tagadták meg a nyilvántartásba vételt az MDF jelöltjeitől, ami szokatlanul magas szám. Az ajánlószelvényekkel történő esetleges MDF-es visszaélésre utal Lévai Zoltán, az MDF budapesti választmányi elnöke, aki egy interjúban reménytelennek látta az ajánlószelvény-gyűjtés helyzetét.
A fentiekben felmerült esetleges visszásságok, a választási eljárási törvény megsértésének gyanúja alapján arra kéri a beadvány szerzője a tisztelt választási bizottságot, hogy rendelje el Győri úr ajánlószelvényeinek kivizsgálását az alábbiak szerint: az ajánlószelvény minőségének áttekintését abban a tekintetben, hogy a szelvény megegyezik-e az Állami Nyomda által legyártott hivatalos szelvényekkel? Az ajánlószelvényeken annak ellenőrzését, hogy a szelvényeken az aláírások, kitöltési stílusok ismétlődnek-e, annak megállapítására, hogy a szelvényeket nem néhány személy, a választási bizottság megtévesztése szándékából, különböző tollal és aláírással töltötte-e ki a leadott több mint 750 darab cédulánál? Szükségesnek tartja a beadvány szerzője a fentiek okán a választópolgárok személyes megkeresését annak a kérdésnek a tisztázásra, hogy az ajánlásokat mely jelölőszervezetnek adták le eredetileg.
(MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.