A választás tétje nagy, hiszen a szavazatok eldöntik, hogy Magyarország továbbhalad-e azon az úton, amely felzárkóztatja a modern Európához, vagy visszafordul a II. világháború előtti időszakhoz, amikor egy politikai erő határozta meg, mi a nemzeti érdek – mondta a politikus. Hozzátette: bízik a választók bölcsességében, akik megakadályozhatják „a múltba fordulást”, amely – mint fogalmazott – „ráadásul a rovásírásos időszakra való visszatéréssel is fenyeget”.
Kovács László kifejtette: a Magyar Szocialista Párt egy modern, demokratikus ország „útját kínálja a választóknak”, ahol maradéktalanul érvényesül az emberi jog, az igazságosság, a biztonság és a szolidaritás, s a nemzeti érdekek együtt érvényesülnek az európai közösség érdekeivel. A politikus hangsúlyozta azt is, hogy szerinte a szociáldemokrata értékrend az, amely a magyar társadalom tagjai többségének teremti meg a jobb lét lehetőségét minden más irányzattal szemben.
A volt uniós biztos és pártelnök elmondta: a választóknak már van összehasonlítási lehetőségük is, össze tudják vetni a Horn-, a Medgyessy-, a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány teljesítményét az Antall-, illetve az Orbán–Torgyán-kabinet teljesítményével. Szerinte a Horn-kormány „a legstabilabb gazdasági helyzetet teremtette meg Magyarországon”, még „ha 9 hónapot késlekedett is az átalakítással”. A Medgyessy-kormány – folytatta – a 100 napos programmal közel négymillió ember életfeltételein javított. Megjegyezte: „Sokak azt állítják, hogy ekkor nőtt meg jelentősen az államadósság, de azt elfelejtik, hogy amibe a 100 napos kiadások kerültek, nem több az Orbán–Torgyán-kabinet lakásprogramjának költségeinél, s az ráadásul csak néhány tízezer tehetős embernek volt segítség”.
Kovács László a Gyurcsány-kormány teljesítményéből az uniós támogatásokkal indult beruházásokat emelte ki, a Bajnai-kabinetéből pedig a válságkezelést. Hozzáfűzte: persze voltak hibák, melyeket most, a kampány során önkritikusan el kell ismerni, hogy többé ne fordulhassanak elő. Az őszinteséggel – szerinte – vissza lehet és vissza kell állítani a párttagság, a szocialista szavazótábor hitét, s újra megszerezhető a több mint kétmillió voks.
A politikus beszélt az MSZP programjáról, kiemelve, hogy „a szocialista pártnak van programja, méghozzá olyan, ami hozzáférhető, olvasható is, és az abban foglaltaknak van fedezete, a 2011-től már jelentkező 3-4 százalékos gazdasági növekedés 2000 milliárd forintos bevétele”.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.