A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, a NOB tagja a fair play népszerűsítéséért végzett több évtizedes tevékenységével érdemelte ki az elismerést – jelentette be Kamuti Jenő, a Nemzetközi Fair Play Bizottság magyar elnöke pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján. A nemzetközi testület idén a világ minden tájáról beérkező 68 jelölésből választotta ki azt a 18 sportembert, akit méltónak ítélt az elismerésre. A díjakat évente három kategóriában ítélik oda: sportszerű cselekedetért, a sportszerűség népszerűsítéséért, valamint az életút elismeréseként.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság a Nemzetközi Fair Play Bizottság 1964-es megalakulása után a magyarok az elsők között csatlakoztak a sportszerűségi mozgalomhoz, amikor a hazai sportvezetők 1967-ben létrehozták a Magyar Fair Play Bizottságot. Az UNESCO és a NOB Fair Play Bizottsága évente határoz arról, hogy az előző év során milyen személyek, vagy szervezetek érdemelték ki sportszerű magatartásukkal, vagy a fair play eszményét képviselő és hirdető tevékenységükkel a Nemzetközi Fair Play Díjat. Ez a rangos elismerés hazánkban kevésbé ismert, a díjátadó eddig külföldön volt.
Az idei fair play díjazottak:
Fair Play cselekedet
Elvan Abeylegesse – atléta, Törökország (etióp származású); Ammanuel Merkorios – atlétikaedző, Eritrea; Giuseppe Pillon – labdarúgóedző, Olaszország; Thierry Gueorgiou – tájfutó, Franciaország; Anders Nordberg – tájfutó, Norvégia; Michal Smola – tájfutó, Csehország; John McCurry – szörfös; Észak-Írország; Sanjaasuren Mivaragchaa – dzsúdós, Mongólia; Tatyana Sztetszyuk – atléta, Oroszország.
Fair Play népszerűsítése
Herbert Ehlen, Klaus Klären – sportszervezők, Németország; Dr. Schmitt Pál – elnök, Magyar Olimpiai Bizottság és tag, Nemzetközi Olimpiai Bizottság; Paolo Biggio – „Movimento č vita” szellemi atyja, Olaszország; Jacques Dorfmann – teniszbíró, Franciaország; Sema Kasapoglu – fiatal lányok részére szervezett projektek, Törökország.
(MTI, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.