A Pénzügyminisztérium honlapján közzétett dokumentum szerint a 3,8 százalékos deficitcél teljesülését a növekvő egészségügyi kiadások, az állami vállalatok veszteségei és az önkormányzatok túlköltekezései veszélyeztetik. Ha az egyenlegromlást a csökkenő kamatkiadások nem ellensúlyozzák, a kormány újabb kiadáscsökkentő intézkedéseket vezet be a GDP 0,2 százalékának mértékéig. A várható megszorításokat az IMF-nek eljuttatott levél nem részletezi. Az 50 milliárd forint az ingatlanadó eltörlésével kieső bevételnek felel meg.
Az IMF kockázatokat lát
A Nemzetközi Valutaalap (IMF), amely szerint Magyarország pénzügyi helyzete ugyan javult, kockázatokat lát a 2010-es hiánycél teljesítését illetően – derült ki a washingtoni székhelyű pénzintézet pénteken közzétett jelentéséből.
Az ország pénzügyi helyzete alapvetően erősödött, „de többet kell tenni azért, hogy a hiányt határozott csökkenő pályára állítsák” – olvasható a magyar készenléti hitelkeret ötödik felülvizsgálatáról szóló részletes szakértői jelentésben, amelyet az intézet igazgatósága a héten hagyott jóvá.
A befektetői bizalom visszatérőben van, és a gazdaság a felépülés útjára lépett, de a költségvetési politika további szigorítására van szükség a középtávú makrogazdasági stabilitás és növekedés biztosítására. Magyarország stabilizációját megzavarhatja, ha növekszik a nemzetközi pénzügyi feszültség, tekintettel a törékeny globális pénzügyi helyzetre és a nagy finanszírozási igényekre.
(hírTV/MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.