Mint azt megírtuk, a Vértes Volánnál úgy tudják, hogy a házi őrizetben lévő vezérigazgatónak legkésőbb március 19-én jeleznie kell a munkáltató, a nemzeti vagyonkezelő felé, ha a következő munkanapon, ami március 22., hétfő, nem tud munkába állni. Kérdéseinkkel megkerestük az MNV-t. Antal sorsa mellett rákérdeztünk arra is, hogy ez a botrányos helyzet nem hátrányos-e a Vértes Volánra nézve. A vagyonkezelő sajtóosztályán keresztül azt közölte az MNO-val, hogy Antal Attila felett az alapvető munkáltatói jogokat (munkaviszony létesítése, megszüntetése, munkaszerződés módosítása, javadalmazás megállapítása) a Vértes Volán Zrt. közgyűlése, és nem az MNV Zrt. gyakorolja. Továbbá tájékoztattak arról is, hogy a cég korábban felfüggesztett közgyűlésének folytatására március 26-án kerül sor, és a közgyűlés napirendjén szerepel „a vezérigazgató feletti alapvető munkáltatói jogkör gyakorlása körébe tartozó intézkedések megtételéről szóló döntés” is.
Felvetésünkre, hogy Antal amúgy még elmehetne fizetés nélkül szabadságra is, de ennek jóváhagyása „némi kockázattal” jár, és vállalja-e az MNV az ezzel a döntéssel járó botrányt, azt válaszolták, hogy a társaság vonatkozó szabályzatai alapján „a vezérigazgató feletti egyéb munkáltatói jogkör gyakorlása tekintetében a Vértes Volán igazgatóságának elnöke jogosult dönteni”. Hangsúlyozták továbbá, hogy a társaság vezérigazgatójának helyettesítése és a cég zökkenőmentes működése jelenleg is biztosított.
A Vértes Volánnál viszont ezek ismeretében azt nem tudják, hogy március 22-től 26-ig, a közgyűlés napjáig milyen jogviszonyban lesz a cégnél Antal Attila. Elmondták viszont, hogy nem szakadt meg Antal Attilával a kapcsolat, a házi őrizetben lévő főnököt többször is hívták korábbi ügyek miatt, és ő készséggel állt mindig rendelkezésre.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.