FKF-botrány: minden idők egyik legsötétebb ügye lehet

Belső vizsgálat indult a Fővárosi Közterület-fenntartó Vállalatnál (FKF), miután a hírTV nyilvánosságra hozta: az önkormányzati cég egyik magas beosztású vezetője azt feltételezi, hogy az egyik nyertes pályázó egy 450 millió forintos megbízásból 70 millió forintot visszajuttatott a városházára. A hírcsatorna úgy tudja: a cégnél nemcsak a pusztazámori hulladéklerakó esetében, hanem más közbeszerzéseknél is Demszky Gábor főtanácsadója, Mesterházy Ernő és Hagyó Miklós borítékolta a nyertesek nevét. • Tarlós: Most már ügyek százairól van szó • A BKV csak a jéghegy csúcsa• FKF-botrány: 70 millió került vissza a városházi politikusokhoz? + Videó

MNO
2010. 04. 20. 12:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nemcsak a BKV-botrány egyes szerződéseit kereshették márciusban a rendőrök több ügyvédi irodában. A Hír Televízió értesülése szerint Hagyó Miklós és Mesterházy Ernő által javasolt irodák írtak ki a szocialista–szabad demokrata városvezetés által kiválasztott cégekre százmilliós közbeszerzési eljárásokat az FKF Zrt.-nél. A televízió biztos forrásból úgy tudja: Demszky Gábor egykori főtanácsadója és a volt szocialista főpolgármester-helyettes előre borítékolták a szakmai pályázatok nyerteseit. Például a közlekedésirányítási rendszer fejlesztésébe is beleszóltak.

A közterület-fenntartó 2009-ben szerette volna modernizálni a szoftvert az Easy Way uniós beruházás keretein belül. A költségeket 1,2 milliárd forintra becsülték. Az önkormányzati cég a feladatot a rendszert fejlesztő Siemensre bízta volna, a hírTV információi szerint azonban ez Hagyónak és Mesterházynak nem tetszett.

Demszky bizalmasa és Hagyó Miklós egy belvárosi étteremben mondta meg az FKF Zrt. egy magas beosztású vezetőjének, hogy mely két cégnek kell a meghívásos közbeszerzésen nyernie. Az előre megírt menetrend szerint a pályázaton a Getronics Magyarország Kft. és a Budapest Mikroelektronika Zrt. lett a befutó. A beruházás végül azért nem valósult meg, mert a Siemens megtámadta a döntést a közbeszerzési döntőbizottságnál, amely új eljárásra utasította az FKF-et. Ezt azonban már nem írták ki.

A pusztazámori hulladéklerakóban keletkező gáz összegyűjtéséről és hasznosításáról szóló pályázaton viszont eredményt hirdettek a közbeszerzés második fázisában. A Társ-Invest 455 millióért végezhette el a feladatot, pedig az első pályázatnál még 350-380 millió forintról szóltak az ajánlatok. A Hír Televízió biztos forrásból úgy tudja: az FKF egyik magas beosztású vezetője azt feltételezi, hogy a két árajánlat különbözetét, mintegy 70 millió forintot a Társ-Invest visszajuttatta a városházára. A cég ügyvezetője ezt tagadja. A közterület-fenntartó igazgatóságának elnöke, Vajda Pál azt állítja: nem tudott a gyanús beszerzésekről, de felkérte a vezérigazgatót, indítson belső vizsgálatot az ügyben.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.