Az MDF-ből 2009 júniusában kizárt politikus az MTI-nek szerdán kiemelte: a pártban jelenleg nem az a legnagyobb megoldandó kérdés, hogy ki lesz az elnök, hanem az, hogy képes lesz-e a helyén kezelni az április 11-i csúfos bukást, képes lesz-e rendezni sorait, képes lesz-e az elmúlt másfél-két évben „elkergetett” politikusok visszahívására, integrálására. Hozzátette: az is kérdés, képes lesz-e a párt világosan kijelenteni azt, hogy a „balos, bokrosos, SZDSZ-es katyvasz” megbukott, és képes lesz-e önmagát újradefiniálni mint jobboldali konzervatív párt. Azoknak kell vezetnie az MDF-et, akik a legszélesebb körben képesek integrálni ezt a zilált állapotban lévő pártot – jelentette ki.
„Önmagában nincsen messiás”, nincs most olyan ember az MDF-ben, vagy az MDF környékén, aki képes lenne ezeknek a sokrétű kihívásoknak megfelelni – vélekedett a politikus. Emlékeztetett arra: az MDF 2006-ban még bejutott a parlamentbe, majd jött 2009 februárjában Bokros Lajos, és az „MDF tehetetlenségi nyomatéka még betolta” a pártot az Európai Parlamentbe, ezután az MDF „Bokros-pártként, Bokros-programmal, Bokros-listával” 2,67 százalékot ért el az országgyűlési választásokon. Ez az eredmény nem maradhat személyi konzekvenciák nélkül – jelentette ki.
Arra a kérdésre, hogyan folytatja tovább politikusi pályáját, azt mondta: jelenleg még a Fővárosi Közgyűlés MDF-frakciójának a képviselője. Ha nem úgy alakul az MDF sorsa, mint ahogyan azt elképzeli, akkor elhagyja a politikusi pályát és visszatér eredeti szakmájába, tanárként dolgozik majd – tette hozzá. Közölte azonban: vannak még nyitott kérdések a politikában, és az MDF is egy ilyen nyitott kérdés.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.