Jogerős: pert nyertek a Kruchina testvérek a Klubrádióval szemben

Másodfokon is pert nyertek a Kruchina testvérek a Klubrádió ellen – értesült az MNO. Azaz a Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta a Fővárosi Bíróság ítéletét, amely első fokon összesen kétmillió forint kártérítés megfizetésére kötelezte a kereskedelmi rádiót és a Bolgár György Megbeszéljük című műsorába betelefonáló hallgatót. • Símaszkos rendőrök és Bolgár betelefonálói – „Félelmetes az analógia”

Tompos Ádám
2010. 04. 29. 8:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az eljárásra a testvérpár indoklása szerint a „személyiségi jogaikban súlyosan sértő műsorvezetői magatartás miatt” került sor, és a korábbi eljárások keretében Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos és az ORTT panaszbizottsága elmarasztalta, a Fővárosi Ítélőtábla pedig jogerősen helyreigazításra kötelezte a Klubrádiót és Bolgár György szerkesztőt.

A Kruchina testvérek akkor kerültek reflektorfénybe, amikor Gyurcsány Ferenc őszödi beszédének nyilvánosságra kerülése után tüntetőket és ártatlan járókelőket bántalmaztak a rendőrök. Kruchináék 2006. szeptember 21-én tartottak hazafelé egy Kossuth téri tüntetésről, amikor – ahogy azt az Indexnek akkor nyilatkozták – felszólítás nélkül támadta meg őket egy osztag maszkos rohamrendőr. Később kábelkötözővel bilincselték meg a kezüket, és a X. kerületi rendőrkapitányságra szállították őket. Szerencséjük a szerencsétlenségben az volt, hogy a rohamosztagosok bántalmazása előtt találkoztak és beszélgettek az AP hírügynökség két fotósával: később ők tanúskodtak is Vince és Károly mellett. Ezután kezdték el akkor még kilátástalannak tűnő emberi jogi küzdelmüket.

Ilyen előzmények után, 2007. március 15-ét követően a Klubrádió „Megbeszéljük” című műsorában egy névtelen betelefonáló közölte, hogy látta a TV2 élő adásában Kruchina Károlyt, amint bontotta a balettintézet állványát és barikádot épített belőle. Ez hazugság volt: a testvérpár akkor Németországban tartózkodott, ezt szállásadóik igazolták is az Index újságírójának. Sőt amikor a portál riportere Bolgár Györgynél érdeklődött a betelefonáló kilétéről, akkor a műsorvezető nem fedte fel hallgatóját, ám a továbbra is névtelen rágalmazó ezek után maga hívta fel az indexes oknyomozót, csak hogy további – szintén alaptalan – vádakat fogalmazzon meg. „Azóta sem derült ki, hogy Bolgár úr miért védte ennyire azt, aki ekkora kárt okozott neki” – mondta lapunknak Kruchina, aki úgy látja, az ügyben szimbolikus szerepet vállaló műsorvezetőt „ugyanúgy magunk mögött hagyhatjuk, mint az elmúlt nyolc esztendőt Lendvai Ildikóstul vagy Kiss Péterestül”.

Közölte: félelmetes az analógia a névtelen betelefonálók és a símaszkos rendőrök között. „Számtalan városi legenda kering drágabolgárúr szervezett betelefonálóiról, de ezeket ugyanúgy nem tudja bizonyítani senki, mint ahogy valószínűleg Gyurcsány Ferenc szerepe sem tisztázható egyértelműen a 2006. október 23-i rendőrattakban és a tévéostromban.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.