A szavazólapokat és jegyzőkönyveket az Állami Nyomdában szigorú biztonsági intézkedések mellett nyomtatták és csomagolták, szavazóköri bontásban. A 8,5 millió szavazólapot, az ugyanannyi borítékot, valamint a többi választási kelléket a megyeszékhelyekre és az országgyűlési egyéni választókerületek székhelyeire szállítják szigorú őrizet mellett, majd innen továbbítják azokat a mintegy 11 ezer szavazókörbe. A szavazóköri dokumentumokat és kellékeket – egyenként 12 kilogrammos csomagokban – 15 ezer dobozban juttatják el az említett központokba. A legkevesebb szavazólapot (35 ezer darabot) Veszprém megye 6. választókerületének egyéni jelöltjeiről készítik, mivel itt a legkevesebb a választásra jogosultak száma (27 ezer). A legtöbbet pedig – 1,5 millió darabot – a fővárosi listából gyártották le (a választójogosultak száma itt 1,36 millió).
A területi listás szavazólapok általában fekvő A4-es méretűek ötnél kevesebb párt esetén, afölött pedig nyújtottak. Az egyéni listás szavazólapok mindegyike – függetlenül attól, hogy azon hány jelölt szerepel – álló A4-es formátumú. A szavazólapokat többféle biztonsági jellel is ellátják, így például mikroírással és UV-festékkel, ez utóbbi egyebek mellett a választás évét, 2010-et, valamint az országgyűlési képviselők választása feliratot mutatja UV-lámpa alatt. A szavazólapok és borítékok mellett a 11 ezer szavazókörbe szállítanak összesen 120 kilométer nemzetiszínű szalagot (ezzel zárják le az urnákat) és 120 ezer tollat. A szavazókörökben a szavazatszámláló bizottság tagjai csak a hivatalos tollat használhatják, és a fülkékben is elhelyeznek egy-egy tollat a voksoláshoz, de a választók akár a sajátjukat is használhatják.
A dobozok kiszállítása ma indul, péntekig minden egyéni választókerületbe eljutnak a szavazóköri kellékek és nyomtatványok. A választás nyomdai költsége 600-700 millió forint.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.