Wittner a Gyurcsány-villánál: Miért rikácsolnak?

Nem vettünk részt a rendzavarásban – szögezte le ismét Mészáros Imre, a Gój Motorosok Egyesülete (GME) elnöke azon a sajtótájékoztatón, melyet hétfőn tartott az egyesület Gyurcsány Ferenc budai villája előtt. Pontosabban néhány házzal arrébb, a Fajd utca és a Szemlőhegyi utca kereszteződésénél, ugyanis a helyszínre kivezényelt rendőrök nem engedték a motorosokat és a sajtó képviselőit az országgyűlési képviselő háza elé. • Gyurcsány aktív, ezért közpénzből védelmezi az őrezred

Tompos Ádám
2010. 04. 19. 14:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A sajtótájékoztatóra egyébként azért került sor, mert Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök, a Táncsics Alapítvány elnöke olyan könyvet mutatott be, amelyben szó szerint ez áll: „Este felavatják az 1956-os forradalom és szabadságharc központi emlékművét Budapesten, a Felvonulási téren. Az emlékmű leleplezése után Kosáry Domokos, az ’56-os emlékbizottság elnöke mond beszédet, amelyet a Gój Motorosok felvonulása zavar meg. Az eseményre nem megy el a köztársasági elnök”. Ismert: négy éve maga Tafferner Éva, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője jelentette ki újságírók előtt, hogy nem a fogathajtó világbajnok Lázár testvéreket a soraiban tudó egyesület tehető felelőssé a botrány kapcsán. A motorosok bocsánatkérésre szólították fel az alapítványt, a kötetet bemutató Gyurcsányt és Gréczy Zsoltot, akit a kiadvány impresszumában mint összeállítót tüntetnek fel.

A gójok peren kívül azt kérték az érintettektől, hogy a baloldali médiumokban kövessék meg a csapatot, valamint káruk megtérítését is követelték. Előbbinek részben, utóbbinak semennyire nem tettek eleget a megnevezettek. Ezért a GME jogi útra terelte az ügyet, és az egykori Apró-villa előtt mondták el újságíróknak: ha Gyurcsány már most ilyen a könyvben megjelent valótlanságokhoz adja a nevét, akkor milyen hiteles, baloldali ellenzékre számíthatunk a választások után? „Maga Gyurcsány ajánlotta a bemutatóján, hogy lapozzunk bele a könyvbe. Én megtettem, és hazugságra bukkantam benne. Itt az idő, hogy erről tájékoztasson hitelesen a baloldali média is” – közölte Mészáros.

Futó Barnabás, a csapat jogi képviselője elmondta: nagy nyilvánosság előtt, aljas indokból elkövetett rágalmazásért fogják beperelni Gyurcsányékat, mivel a – most már alperesek – nem tettek eleget a gójok követeléseinek, sőt Gréczy Zsolt több helyen is megjelent, az eset kapcsán írt, „Helyreigazítás” című publicisztikájában tovább munkálkodik azon, hogy összemossa a motoros egyesületet a szélsőjobbal. A cikkben szerepel egy olyan kitétel, miszerint „a szélsőjobb előretörését meg kell akadályozni, ha úgy tetszik, az áprilisi népakarat is helyreigazításra szorul”.

A népakarat helyreigazításáról Wittner Mária, a Fidesz országgyűlési képviselője a helyszínen elmondta: ez a szocialisták nyelvén csalást jelent. Mindenki tudta, hogy csaltak 2002- ben – így az 1956-os szabadságharcos –, 2006. október 23-át pedig soha nem mossa le magáról a „kommunista kormány”. „Azok az ’56-os szabadságharcosok, akik egyáltalán megérték az 50. évfordulót, soha nem fogják megbocsátani az ünnep meggyalázását.” A kötet címére – Gyarapodó Magyarország 2002-2010 – utalva megjegyezte: nem érti, hogy beszélhetnek a szocialisták gyarapodásról és emelkedésről, és „mennyire szociális az, hogy beletaposták az embereket a földbe, és emberek ezreit lakoltatják ki”. „Miért rikácsolnak a szocialisták?” – tette fel Wittner Mária a költői kérdést. Az emlékműről, ahol a kiadvány állításával ellentétben a gójok nem okoztak botrányt, az ’56-os szabadságharcos kijelentette: az ék sokkal inkább november 4-ét szimbolizálja, nem október 23-át.

Wittner Mária lapunknak arról beszélt, hogy ismét megtapasztalhattuk, milyen a „demokrácia szocialista módra”. A Fidesz–KDNP képviselője ezt annak kapcsán közölte, hogy nem engedték oda a sajtótájékoztató résztvevői Gyurcsány Ferenc villája elé. „Arra kérem az embereket, kezdjenek el gondolkodni. Csak a cselekedeteiket és a szavak mögött rejlő összefüggéseket gondolják végig, ott lesz az igazság, még ebben a rendszerben is.” Börtönben töltött éveire utalva kijelentette: neki sokat segített ebben a 13 év „rácsos egyetem”.

Völgyessi Miklós, a Civil Jogász Bizottság elnöke elmondta: a 2006. október 23-i napért Gyurcsány Ferencnek helyt kell állnia, hiszen a törvények rá is vonatkoznak. Megfogalmazása szerint a bukott miniszterelnöknek nemcsak politikai, hanem jogi felelőssége is van. Kijelentette: nem túlkapásokról kell beszélnünk, hanem köztörvényes bűncselekményekről, amelyeket a jogállamiság keretein belül ki kell vizsgálni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.