Mint ismert, a Magyar Posta vezetése 29 dolgozót bocsátott el a bíróság azon elsőfokú ítéletére hivatkozva, amely jogellenesnek mondta ki a sztrájkot.
Most a bíróság szintén első fokon marasztalta el a Magyar Posta Zrt.-t, amiért 2010. január 7-én rendkívüli felmondással elbocsátott nyolc szegedi kézbesítőt sztrájk szervezése és abban való részvétel miatt. Elvárjuk a munkáltatótól, hogy ha akkor elsőfokú ítéletre hivatkozva küldték el a dolgozókat, akkor most, az elsőfokú ítélet után vegyék is vissza őket – magyarázta Tusz Ferenc.
Nagyon meglepő, hogy annak ellenére, hogy a Magyar Posta jogügyi osztállyal rendelkezik, az állami cég mégis külön ügyvédi irodát bízott meg azzal, hogy az ügyben képviselje a postát – hangsúlyozta a Kézbesítők Szakszervezetének elnöke. Milliókat dobtak ki így az ablakon, amit nem értünk, mivel ebből a pénzből több ember munkahelyét is meg lehetett volna menteni – emelte ki Tusz Ferenc.
Nem hivatalosan, de üzengetési szinten eljutott a kézbesítőkhöz az az információ, miszerint a posta az elsőfokú ítélet ellenére sem fogja visszavenni dolgozóit. Azt, hogy a Magyar Posta megfellebbezi-e az ítéletet, még nem tudni.
Egy állami vállalat törvénytisztelő kell, hogy legyen, vagyis ha a bíróság másodfokon is elmarasztalja a postát, akkor a dolgozókat vissza kell venni – jelentette ki az elnök.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.