Az MNO-hoz is eljuttatott válaszlevélben Kiss a pártvezetés távozását azzal indokolja, hogy nem csupán egy választást veszítettek, hanem miattuk a Magyar Szocialista Párt léte, az elkötelezett baloldaliak érdekképviselete került veszélybe. Így erkölcsi kötelességük lenne, hogy az azonnali lemondással járuljanak hozzá ahhoz, hogy a megújulás folyamata elindulhasson. A vezetőségnek be kell látnia végre, hogy milyen károkat okozott az MSZP-nek – fogalmaz a lemondott elnökségi tag. A levélíró figyelmeztet arra, hogy az MSZP vezetősége és az Országgyűlésben mandátumot szerzett képviselők az ő munkájuknak és elkötelezettségüknek köszönhetik azt a pozíciót, amit most betölthetnek. Éppen ezért szerinte jogos az elvárás, hogy figyeljenek azokra, akik szocialistaként mindennapos konfliktusokat vállalnak fel a településen, ahol élnek.
Kiss a vereség okát többek között abban látja, hogy a kormányzati rögtönzések, a következetlenség bizalmatlanságot ébresztett az emberekben. „A szó nemes értelmében vett egyszerű ember azt érezte, hogy kormányaink az ő érdekeik helyett a számukra megfoghatatlan erőknek kedveznek. A bankrendszer szabályozatlansága, a multinacionális cégekhez fűződő viszonya, a nagy szolgáltatók szinte hatóságként működő szervezetei, a megbocsáthatatlan korrupciós ügyek” – sorolja az okokat a válaszlevélben.
A törökbálinti szocialista végül úgy látja, hogy a listáról bejutott képviselők többsége hiteltelenné vált, „így sokak személye nem alkalmas arra, hogy szócsövei legyenek azon gondolatoknak, amelyeket rövid időn belül meg kell fogalmazni”. Megjegyzi, hogy „a teljesítménykényszer velük kapcsolatban eddig sem bizonyult motiváló tényezőnek”. Kiss szerint a megoldás „egyedül a képviselők visszahívása és helyükre a listáról olyan képviselők kiválasztása lehet, akik hitelesen tudják képviselni a tagság által remélhetőleg hamarosan megfogalmazódó modern baloldali eszmeiséget”.
(MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.