A szakpolitikus szerint a fenntarthatóságért újra kell gondolni a finanszírozást, a struktúrát, valamint területi integrációra van szükség az egészségügyi intézmények esetében, továbbá az ellátásszervezésben meg kell tartani a markáns állami szerepvállalást. Ezen kívül a kórházak tehermentesítését az alap- és járóbeteg-ellátás erősítésével kívánják elérni.
Az államtitkár beszélt arról is, hogy az ellenőrzések nélküli privatizációnak gátat kell szabni, de a magánforrások bevonására szervezett keretek között lát lehetőséget. A kórházi adósságállomány rendezését firtató képviselői kérdésre Szócska Miklós azt válaszolta, az adósság rendezése nagyban függ a gazdasági cselekvési tervtől. Mint mondta, ha lesz is adósságrendezés, azt feltételekhez kötik, de nem lesz igazságtalan. Ehhez kapcsolódva Szócska Miklós szerint rendezni kell a kórházi jelentési rendszert, mert jelenleg nem minden intézmény küld adatokat a működéséről és adósságáról, illetve nem ugyanazon paraméterek szerint szolgáltatnak adatot.
Az államtitkár kitért arra is, hogy folyamatos az egyeztetés a rezidenseket képviselő szövetséggel, mint fogalmazott: „közeli a megállapodás”. Hozzátette: nagy a zavar az orvosnyilvántartásokban is, jelenleg nem lehet tudni, hány aktív szakember dolgozik egy adott területen.
A gyógyszerellátás helyzetéről szólva azt mondta, ezen a területen is folyamatosak az egyeztetések a gyógyszerpiac szereplőivel úgy a nagy- és kiskereskedőkkel, mint a gyógyszerészeket képviselő kamarával. A kamarákkal kapcsolatban Szócska Miklós újból megerősítette, visszaállítják a kötelező kamarai tagságot az egészségügyi szakmai szervezeteknél.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.