Megjegyezte ugyanakkor: a köztisztviselői jogszabály módosításával kapcsolatban annyiban egyetért Sólyom Lászlóval, hogy kár volt a minden indoklás nélküli felmondás lehetőségét belevenni a jogszabályba, hiszen „illik megindokolni, hogy kinek miért nem elégedettek a munkájával, ha nem kell a végtelenségig indokokat felhozni”. Tarlós szerint életszerűen eldönthető, ki alkalmas egy munka elvégzésére és ki nem.
Budapesten a 35+1 fős létszám (utóbbi egy fő a mindenkori főpolgármestert jelenti) – ekkora lesz a fővárosi közgyűlés az új szabályok szerint – Tarlós szerint már alkalmas a főváros vezetésére; sokkal inkább, mint a mostani 67 fős létszámú közgyűlés.
A köztisztviselői létszámra is kitérve Tarlós István kijelentette: a főpolgármesteri hivatal ezernégyszáz főhöz közelítő létszáma túlzó. „Ennyi köztisztviselő munkájára, ilyen keretek között és ilyen feladatmennyiséggel, meggondolandó, hogy szükség van-e”.
Tarlós leszögezte: az „origót meg kell majd határozni”, azaz hogy a városnak tizenöt-húsz év szocialista–szabad demokrata vezetés után „honnan kell elindulnia”.
A főpolgármesteri posztért versenybe szálló politikus megtartaná Budapest kulturális sokszínűségét. „Ezt javítani lehet, megszüntetni vagy visszafejleszteni nem szabad” – tette hozzá.
A városvezetés módszereit megváltoztatná főpolgármesterként, mivel „nem véletlen, hogy a város itt tart, ahol”. „Úgy gondolom, a legpozitívabb értelemben vett rendet igényli már bármelyik átlagpolgár, akinek valami kis köze van a konszolidált többséghez” – szögezte le Tarló István a Duna Televízió reggeli háttérműsorában.
(Duna Televízió)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.