A városba vezető utakon tucatszám dőltek ki a vastag fák, a feldarabolt ágakon még sok helyen látszik a motorfűrész friss nyoma. A dél-nyírségi településen egyfolytában dolgozik a lakosság: munka van bőven, mivel néhol teljesen lecsupaszította a tetőket a szél.
Pálosi László polgármester katasztrofálisnak nevezte a helyzetet, a vihar ugyanis „telibe kapta” a települést. Közlése szerint a város mintegy 2300 lakóháza közül sokban esett kisebb-nagyobb kár. Néhány ház tetejét teljesen elvitte a szél, fák borultak ki és vezetékek szakadtak le, a településen még mindig nincs áram és víz.
A károk mértékét egyelőre még megbecsülni sem tudta a település első embere. Jelenleg fóliával mentik a lakásokat, mivel az előrejelzések esőt ígérnek a város területére.
Megpróbálják letakarni a házak tetejét, erre a munkára valószínűleg elegendő lesz a fólia, melyet folyamatosan osztanak a polgármesteri hivatalban – közölte Pálosi László.
A lakosok a hivatalban jelenthetik be kárigényeiket, kedd délelőtt tucatnyian várakoztak az épület előtt. A polgármester hozzátette, hogy az E.ON ígérete szerint három napon belül lesz áram a kisvárosban, de a szomszédos települések helyzetét ismerve úgy vélte: ennyi idő alatt nem fogják tudni elhárítani a szakemberek az elektromos vezetékrendszerben keletkezett károkat.
Mint mondta, nyugtatni kell az embereket, vannak, akik nagyon el vannak keseredve. A helyi vállalkozók traktorokkal és pótkocsikkal segítik a feldarabolt fák és a törmelék elszállítását; velük és önkéntesekkel együtt Balkányban összesen 350 ember dolgozik a károk felszámolásán, vagy legalábbis enyhítésén. Sok család saját maga javítgatja lakóházát.
2500 épületkár
Hatvan településen mintegy 2500 épületkárt okozott a vihar hétfőn Szabolcs-Szatmár-Bereg megye déli részén; az összesítés nem végleges, még sok a bejelentés – közölte Seszták Oszkár, a megyei közgyűlés fideszes elnöke, a védelmi bizottság vezetője kedden a testület rendkívüli ülését követő sajtótájékoztatón Nyíregyházán.
Az eddigi összesítés szerint több mint 2300 lakóépület, 100 önkormányzati létesítmény és egy templom károsodott az orkánszerű szélben – mondta az elnök, aki pártja országgyűlési képviselője is. Hozzátette: 33 településen kedd délelőtt sem tudták visszaállítani az áramszolgáltatást, összesen 33 600 magánházat és közintézményt érint az áramszünet, s emiatt nincs ivóvízellátás sem az érintett helyeken.
Megindult a forgalom a határon
Megindult a forgalom kedd délelőtt a csengersimai határállomáson, miután sikerült helyrehozni a vihar által megrongált elektromos vezetéket.
Fülöp Gergely, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a Vállaj és Csanálos közötti magyar–román, valamint a Tiszabecs és Tiszaújlak közötti magyar–ukrán határállomáson továbbra sincs áram, így változatlanul szünetel a ki- és beléptetés.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.