A fejlesztés eredményeként az 5200 lakosú szatmári városban a jelenlegi nyolc egészségügyi szakrendelés tizennyolcra, a szakrendelői óraszám kétszázra, illetve a nem szakorvosi 130 órára emelkedik – mondta Tarcali Pál projektmenedzser, az önkormányzat beruházási referense hétfőn.
A mintegy 16 ezer embert ellátó térségi egészségügyi központot azonban bővíteni kell, így a 600 millió forint összköltségű beruházás közel felét egy 1300 négyzetméteres új rendelőépület megépítésére, további 200 milliót pedig orvosieszköz-beszerzésre és az informatikai hálózat kiépítésére fordítanak. A fejlesztés célja, hogy a bővülő szakellátások révén a térség lakóinak csak indokolt esetben kelljen igénybe venniük a fehérgyarmati vagy a mátészalkai kórház szolgáltatásait. A projekt munkálatai várhatóan augusztusban, a támogatási szerződés megkötése után kezdődhetnek el, s a tervek szerint 2011 októberében fejeződnek be – tette hozzá Tarcali Pál.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében Csenger mellett további két városban bővül a járóbeteg-szakellátás intézménye: Baktalórántházán már épül a 35 ezer embert ellátó térségi egészségügyi központ, melyben 14 szakellátó egység, fiziko- és mozgásterápia, gyógytorna, gyógymasszázs és három diagnosztikai műhely várja majd a lakosságot. A több mint egymilliárd forintos beruházáshoz az Európai Unió 992 millió, míg az önkormányzat 52 millió forinttal járult hozzá.
Ibrány és Nagyhalász határában hasonló összegből egy 1500 négyzetméteres, tizenkét települést ellátó komplexum épül meg, amely a térség 28 ezer lakója számára nyújt majd különböző egészségügyi szolgáltatásokat. A létesítményben járóbeteg-szakellátást, otthoni szakápolást, egészségügyi és szociális ellátásszervezést, központi orvosi ügyeleti, valamint védőnői szolgálati ellátást biztosítanak majd. A települések megújult rendelőit a jövő év elején és közepén vehetik birtokukba a betegek.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.