Így olcsóbb lenne? – Kölcsönellenőrök a BKV-nál + Videó

Kölcsönmunkaerővel látja el a BKV a segéd-jegyellenőri feladatokat. A közbeszerzésen nyertes cég havi nyeresége elérheti a 2 millió forintot. A szakszervezetek szerint a feladatellátás így csak látszólag olcsóbb – a kevésbé képzett emberek alkalmazása ugyanis a minőség rovására megy.

MNO
2010. 07. 04. 13:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a Hír Televízió felvételét!


Az egyik munkaerő-közvetítésre szakosodott cég jegyellenőri feladatok ellátására keresett alkalmazottakat az interneten – egy napig. A szűkszavú ismertetőből csak az derült ki, hogy érettségi, erkölcsi bizonyítvány és bejelentett budapesti lakcím szükséges az álláshoz. A Hír Televízió megkereste a First Job Kft.-t, ahol elmondták, hogy nem BKV-alkalmazottként fog tevékenykedni a munkára jelentkező, hanem egy kölcsönző cégen keresztül.

A feladatkiszervezést nyílt közbeszerzésen nyerte el a First Job Kft. A magáncég hat hónapig foglalkoztatja az 50 ellenőrt, akik után 973 forintot fizet óránként a BKV. Képzésük, továbbá az orvosi és pszichológiai vizsgálat költségeit is a közlekedési vállalat állja.

A hírTV információi szerint a BKV 100 ezer forintnál többet fizet havonta egy segédellenőr után, a First Job Kft. mégis a minimálbér körüli összegért alkalmazza a munkavállalókat. A cég nyeresége elérheti a havi 2 millió forintot. „A jelenlegi adózási viszonyok közepette, ez költséghatékonyabb megoldás a társaság számára, mint hogy ha saját munkaerőként foglalkoztatjuk őket” – fogalmazott Tóth Sándor, a BKV Zrt. szakszolgálat-vezetője.

Van, aki nem hallott a kiszervezésről

A szakszervezeteknek csak egy része hallott a feladat-kiszervezésről. „Hosszú távon ez igenis veszélyt jelent, mert látszólagosan olcsóbb munkaerővel tudja a BKV megoldani ezen ellenőrzési feladatokat, viszont a BKV jelenlegi állományában sokkal képzettebb, szakmailag felkészültebb személyek látják el ezt a feladatot. Azt gondolom, hogy a minőségi munkát meg kell fizetni, és ez az irány semmiképpen nem jó” – nyilatkozta Nemes Gábor, a Cinkotai Autóbusz Üzem Szakszervezet elnöke.

A BKV-nál nem a legnépszerűbb a jegyellenőri állás. A tanfolyam elvégzése után a jelentkezők alig 10 százaléka marad a közlekedési vállalatnál.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.