A demonstrálók közül senkit sem kellett előállítani – közölte portálunkkal Egyedné Novodonszki Éva, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság kommunikációs munkatársa, bár elismerte: szükség volt rendőri intézkedésre, mert egy körülbelül negyvenfős társaság behatolt a hivatalba. Mint hangsúlyozta, rendbontás nem történt, ugyanis bebizonyosodott, hogy Fehér Attila nem tartózkodik az épületben. A tiltakozó akció vezetői egy petíciót adtak át, amely nyolc kérdést tartalmazott.
Az MNO-nak délután nyilatkozó polgármester hangoztatta, a kormány nem hagyta cserben Felsőzsolcát, kedden 1,8 milliárd forint támogatást adott 588 embernek a 170 romba dőlt, vagy megsérült ház helyreállítására, vagy másik otthon vásárlására. Fehér Attila szerint sokak rendelkeznek biztosítással is. Emlékeztetett: november 30-ig kell elszámolni a támogatásról a számlákkal, addig pedig végeznek a munkákkal. Szerinte információhiány miatt szerveztek demonstrációt, miután akárhogy is számol, ha csak a 170 ház rehabilitációját vesszük alapul, egy-egy épületre több mint tízmillió forint jut Felsőzsolcán.
Az önkormányzat minden lehetséges eszközt igénybe vett a mentés idején, és külső segítségből sem volt hiány. Az árvíz ideje alatt folyamatosan dolgozott, szervezete a sosem látott méretű vízözön pusztításának minimalizálását. A víz levonulását követően szintén kemény munka zajlott, azonnal kiadták a bontási engedélyeket, s a költségeket a helyhatóság állta. Most jött a kormány segítsége, s ezek alapján indokolatlannak tartja a demonstrációt, illetve a petícióban követelteket, a polgármester és a testület lemondatását. Megkérdezte: ha a testület lemondana, ugyan ki vezényelné le azokat a feladatokat, amelyek novemberig előttük állnak? Az önkormányzati választások évében ugyanis már nem lehet időközi megmérettetést tartani.
Úgy gondolja, a település tragédiáját valószínűleg felelőtlenség okozhatta, mivel a Sajó árterében működő szupermarketek felépítése előtt sosem fordult elő komoly árvíz Felsőzsolcán. Várja az Illés Zoltán környezetvédelmi államtitkár által kezdeményezett vizsgálat eredményét, s amennyiben bebizonyosodik, hogy az ártérbe szállított mintegy négymillió köbméternyi föld, illetve a rosszul kivitelezett út – amely Miskolcot köti össze Felsőzsolcával – idézte elő az árvizet, akkor érdemes levonni a megfelelő következtetéseket.
Mindazonáltal Fehér Attila nem tartaná okos döntésnek lebontatni az áruházakat, állítja: jó ötlet pattant ki valaki fejéből, aki úgy véli, az ártérbe hordott föld elszállítása és a mamutcégek épületeinek lebontása helyett olcsóbb megoldás lenne egy csatorna építése Miskolc vége és a körülbelül nyolc kilométerre fekvő Köröm között, ahol a Sajó és a Hernád találkozik. A polgármester arra a megállapításra jutott, hogy amennyi földet kitermelnének a leendő csatorna medréből, azt gát kialakítására használhatnák fel, így a szállítási költségek majdhogynem nullára redukálódnának.
Persze így sem volna olcsó a fejlesztés, de legalább Felsőzsolcát elkerülné az ár. A továbbiakban kitért arra, hogy az M30-as autóút alatt kialakított új körforgalomból közelíthető meg a kisváros – a régi utat megszüntették –, s ez az út nem a terveknek megfelelően épült meg. Eredetileg lábakon kellett volna állnia az ár áteresztőképességének biztosítása érdekében, ám lábak helyett gátat építettek, amely további kétmillió köbméter víz árterét veszi el.
A demonstráció szervezői lemondtak arról, hogy kifejtsék álláspontjukat az MNO-nak.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.