A „Mozgáskorlátozott emberek foglalkoztatását, önálló életvitelét segítő eszközfejlesztő műhely és szolgáltatási hálózat” című kiemelt projekt lebonyolítása 2010 szeptemberében kezdi meg harmadik és egyben utolsó évét. Célja egy országos szintű műhelyhálózat kiépítése, hogy minden rászoruló a saját lakóhelyéhez közel kaphassa meg a megfelelő szakmai segítséget. A Guruló program a kerekes székek, illetve a sport- és segédeszközök alkati igényekhez való átalakításával biztosít újabb lehetőséget a teljesebb életre, a munkavállalásra és a függetlenségre.
A mozgássérült embereknek az adott munkahely akadálymentesítése mellett megfelelő és lehetőség szerint személyre szabott segédeszközökre van szükségük a hatékony munkavégzéshez. Az Európai Unió Társadalmi megújulás operatív programjának keretén belül 2008 őszén indított 36 hónapos projekt célja, hogy az ország minden régiójában életvitelt segítő, segédeszköz-átalakító – szakmai kifejezéssel: adaptáló – műhelyt hozzon létre. Ezek a műhelyek arra hivatottak, hogy a fogyatékossággal élő és megváltozott munkaképességű emberek számára sorozatban gyártott segédeszközöket megfelelő felmérés után személyre szabottan alakítsák át. A Magyarországon is bevezetésre kerülő FNO (funkcióképesség, fogyatékosság és egészség nemzetközi osztályozása)-módszer alapján végezik el az átalakításhoz szükséges felméréseket, így biztosítva a szolgáltatás egyénre szabottságát. A felmérésben ortopéd és rehabilitációs szakorvosok, gyógytornászok, mozgásterapeuták vesznek részt. A program a szakemberek továbbképzésére is kiterjed.
A projekt másik fontos aspektusa a munkahelyteremtés. Országosan 28 új munkahelyet kívánnak létrehozni a megváltozott munkaképességű emberek számára, akik megfelelő képzésben részesülnek az FNO-módszer segítségével.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.