Szeptember elejétől létrejön a Terrorelhárítási Központ

Két tételben nyúlt hozzá a kormány a költségvetés általános tartalékához csütörtökön megjelent határozatában: 2,45 milliárd forintot csoportosított át egyebek közt a bíróságokhoz, a rendőrséghez, a Külügy- és a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumhoz; 1,6 milliárd forintot pedig a közbiztonság megerősítésére biztosított. A kormány elfogadta a Terrorelhárítási Központ létrehozásáról szóló rendeletet is.

MNO
2010. 08. 19. 14:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Közlöny csütörtöki számában tette közzé több határozatát a kormány. Az egyik szerint a kabinet 2,45 milliárd forintot vont el az általános tartalékból, és ezt a pénzt több címre osztotta szét. A legnagyobb összeget a rendőrség kapta, 1,5 milliárd forintot, a szintén a Belügyminisztériumhoz tartozó Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal pedig 375 millió forintot kapott. A büntetés-végrehajtás 30 millió forinthoz jutott ezzel a lépéssel. A Külügyminisztérium külképviseletek igazgatása címen 407 millió forinthoz jutott, míg a minisztérium központi igazgatása 35 millió forintot kapott. A bíróságok az átcsoportosítás révén 88 millió forinthoz jutottak, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium igazgatása pedig 12,5 millió forint többletpénzhez jutott.

A kormány egy másik határozatában 1,6 milliárd forintot csoportosított át a közbiztonság megerősítésével összefüggő kormányzati feladatok végrehajtására. A csütörtökön megjelent közlönyből kiderül az is, hogy a kormány elfogadta, és szeptember 1-jével hatályba lépteti Terrorelhárítási Központ létrehozásáról szóló rendeletét. E szerint a központ az ország egész területére kiterjedő illetékességgel rendelkező, a rendészetért felelős miniszter (Pintér Sándor) irányítása alatt működő költségvetési szerv. A központot főigazgató vezetheti majd, akit a miniszter javaslata alapján a miniszterelnök nevez ki és ment fel. A központ végzi a miniszterelnök és a köztársasági elnök védelmét.

E mellett végrehajtja a terrorcselekmény, a légijármű, vasúti, vízi, közúti tömegközlekedési vagy tömeges áruszállításra alkalmas jármű hatalomba kerítése és az emberrablás bűncselekmények felderítését és megszakítását, valamint a nyomozó hatóságok, az ügyészség, továbbá a rendvédelmi szervek felkérésére a bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható fegyveres vagy felfegyverkezett személyek elfogását, az egyéb személy elleni erőszakos bűncselekmények megszakítását, az ön- vagy közveszélyes állapotban lévő személyek elfogását; valamint elemzi és értékeli a Magyar Köztársaság terrorfenyegetettségének helyzetét. A Köztársasági Őrezred az országos rendőrfőkapitány közvetlen irányítása alatt áll – derül ki a rendeletből –, a köztársasági elnök és a miniszterelnök védelmével összefüggő feladatok kivételével ellátja a védett személyek és a kijelölt létesítmények védelmét.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.