Uniós elnökség: menetrend szerint képzik a stábot

Az eredeti menetrendnek megfelelően folyik az európai uniós elnökségi stáb képzése, októberben tartják az alapismereti képzés befejező előadását – közölte Urkuti György, a Külügyminisztérium EU-elnökségi kommunikációs főosztályának vezetője az MTI megkeresésére.

MNO
2010. 08. 19. 6:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A főosztályvezető úgy tájékoztatott, hogy az elnökségi alapismereti képzés 2008. november 19-én kezdődött meg, az utolsó előadást októberében tervezik megtartani, míg az integrált elnökségi képzés közbeszerzésének lebonyolítása folyamatban van, eredménye szeptember közepére várható. A tárca tervei szerint ez a típusú képzés szeptember végén kezdődhet meg. A 2011 első fél évében esedékes magyar EU-elnökségre történő felkészülés sikeréért az elnökségi stáb minden tagja átfogó képzésben részesül – fogalmazott Urkuti György. Hozzátette: a csaknem 700 főből álló stáb létszáma az EU-elnökség feladataihoz, a tanács munkacsoportjaihoz és bizottságaihoz, továbbá a központi és tárcakoordinációs feladatokhoz igazodik.

A minisztérium álláspontja szerint a képzés célja, hogy „az elnökségi feladatokra kiválasztott stábtagoknak minden segítséget megadjon ahhoz, hogy az unió döntéshozatali mechanizmusaiban a soros elnökségi feladatokra mind szakmai, mind idegen nyelvi szempontból felkészüljenek, az azokhoz szükséges kompetenciákkal rendelkezzenek”. Mint Urkuti György tájékoztatott, az elnökségi képzés négy részből áll: az első az elnökségi alapismeretek oktatása, amely előadások keretében folyik. A második az integrált elnökségi képzés, amelyen kiscsoportos szemináriumokat és szimulációkat szerveznek. A harmadik rész az idegen nyelvi, azaz angol és francia nyelvi oktatás, végül a negyedik az elnökségi feladatok ellátásával összefüggő kompetenciák fejlesztése.

A Külügyminisztérium felelőssége elsősorban az elnökségi alapismereti és az integrált elnökségi képzés, míg az idegen nyelvi oktatás és a kompetenciafejlesztés a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumhoz tartozik – tette hozzá a főosztályvezető. Az elnökségi szakmai képzésről Urkuti György azt is közölte, hogy „átfogó és egyben gyakorlati ismereteket” kívánnak nyújtani az elnökségi feladatokat lebonyolító tisztviselőknek a tanácsban zajló munka folyamatáról, az elnökség feladatairól és kihívásairól, valamint a többi uniós intézménnyel való kapcsolattartás módjáról.

A képzés tervét az uniós tagállamok elnökségi tapasztalatainak figyelembevételével alakították ki, és mind a tagállami, mind pedig az uniós intézményi tisztviselők szakértelmére számítanak – fűzte hozzá a főosztályvezető.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.