Manninger hozzátette: a megyei önkormányzat továbbra is önként vállalt feladatának tekinti a kulturális és a helyi érdekek védelmét, és szerepet vállal a gyógyturizmus mellett a kulturális és a gasztronómiai turizmus fejlesztésében is.
Az elmúlt ciklust értékelve Manninger Jenő azt mondta, eredménynek tekinti, hogy a megye működtetni tudta az intézményeit, annak ellenére, hogy a négy év alatt a korábbi kormányzat 3,9 milliárdot vont el a megyéktől. Ebből az összegből 1,9 milliárdot sikerült kigazdálkodni, a többit pedig hitelből tudták pótolni. A közgyűlés elnöke beszélt arról is, hogy a Zala Megyei Önkormányzat fel tudott lépni a „spekulatív milliárdosokkal” szemben is, így helyettük zalai gazdák juthattak földtulajdonhoz.
A Fidesz-KDNP Zala megyei listájának bemutatásakor elmondta: a megyei közgyűlés létszáma negyvenről tizenötre csökken, ebből a Fidesz-KDNP jelöltjei legalább tíz helyet szeretnének betölteni. A megyei lista vezetője Manninger Jenő, a közgyűlés jelenlegi elnöke. A második helyen Pál Attila, Lenti alpolgármestere, a harmadik helyen pedig Nagy Kálmán, a megyei közgyűlés alelnöke szerepel. A megyei lista összeállításánál figyelembe vették a szövetségesekkel való együttműködést is: a Lungo Dromot Vajda László, a KDNP-t Sáringer-Kenyeres Tamás képviseli, a listán szerepel Zsuppányi Gábor is, a Magyar Vállalkozók és Munkaadók Pártja képviseletében.
Több ezer önkéntes gyűjti a megyében az ajánlószelvényeket a Fideszt és szövetségeseit képviselve, de azokat a választópolgárok Fidesz-KDNP jelöléssel a választókerületi irodákban és a körzetükben induló jelölteknek is leadhatják – jegyezte meg Manninger Jenő.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.