2010. augusztusában (egy átlagos hétköznapon vagy egy átlagos hétvégi napon) a 15 évnél idősebb magyar népesség 89,5 százaléka, azaz 7 619 000 fő hallgatott rádiót, és a naponta rádiózásra fordított idő a hallgatók körében átlagosan 4 óra 20 perc volt, amely 20 perccel több az előző hónaphoz képest – áll a GfK-Ipsos felmérésében.
A legmagasabb hallgatottság a reggeli, délelőtti időszakban – 6 órától 10 óráig – volt jellemző, mely az összes rádióhallgatási idő több mint harminc százalékát (31,5 százalék) tette ki. A rádióhallgatás a csúcsot egy átlagos napra vonatkozóan ebben a hónapban is 9 órakor érte el, amikor is a 15 évesnél idősebb lakosság majdnem egyharmada (31,4 százalék) kapcsolódott be a különböző reggeli műsorokba.
A korábbi hónapokhoz képest augusztusban a hétköznapi rádióhallgatás volt jelentős mértékű, az átlag hétköznapra vonatkozó elérés a 15 évnél idősebb hazai lakosság körében 74,5 százalékos volt, ami az idei évben a legmagasabb értéket jelenti. Ezen belül is kiemelkedő volt a reggeli műsorok hallgatottsága: a 6-tól 10-ig terjedő idősáv hallgatottsága augusztusban már visszatért a nyarat megelőző magasabb hallgatottsági szintre.
Egy augusztusi átlag hétköznapon a rádiózásra szánt idő a hallgatók körében átlagosan 4 óra 26 perc volt.
A hétvégi rádióhallgatás – nyilvánvalóan a nyári időszak miatt – valamivel kisebb mértékű volt a megelőző hónapokhoz képest, ám az átlag hétvégi napra vonatkozó elérés a 15 évnél idősebbek körében még így is 61,7 százalékot tett ki.
Országos szinten a 15 évesek és idősebbek körében az MR1-Kossuth Rádió és a Class FM a legnépszerűbb, a 15-49 évesek körében messze a Class FM vezet.
Rapid délelőtti friss – Lesz még V4 + videó
