Közölte: országosan a helyi, területi választási bizottságok, valamint az Országos Választási Bizottság összesen 379 szervezetet vett nyilvántartásba (a választáson nyilvántartásba vett jelölőszervezetek és független jelöltek indulhatnak). A jelöltek állítására péntek 16 óráig volt lehetőség, a hétfői adatok szerint 67 156 jelöltet állítottak, közülük 43 044 független.
Az önkormányzati választással egy időben, október 3-án tartják a települési kisebbségi választásokat is. Országosan a választási bizottságok 208 szervezetet vettek nyilvántartásba, és a péntek délutáni határidőig a jelölőszervezetek 15 738 jelöltet jelentettek be.
A legtöbb polgármesterjelölt – kilenc – négy településen lesz: Aggteleken (Borsod-Abaúj-Zemplén megye), Kengyelen (Jász-Nagykun-Szolnok), Rinyabesenyőn (Somogy) és Tolnanémediben (Tolna megye).
Egy polgármesterjelölt indul 487 településen, két polgármesterjelölt van 1037 településen, három 850-en, négy 437-en. Polgármester az lesz, aki több szavazatot kap, mint a többiek.
A tízezernél kevesebb lakosú településeken úgynevezett „egyéni listás” rendszerben választják meg a település lakosságszámától függő számú tagból álló képviselőtestületet. Itt a szavazólapon a választópolgár akár egy, akár több, de legfeljebb annyi jelöltre szavazhat, ahány egyéni listás mandátum a településen kiosztható.
A legtöbb egyéni listás jelölt – összesen 45 – három településen van: Felsőzsolcán (Borsod-Abaúj-Zemplén megye), Túrkevén (Jász-Nagykun-Szolnok) és Nyírteleken (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye). 41-41 egyéni listás jelölt van Vámospércsen (Hajdú-Bihar) és Zalaszentgróton (Zala megye).
A legkevesebb – két-két – jelölt 14 település egyéni listáján szerepel majd. Három jelölt lesz 22 településen, négy 71 településen, öt pedig 130 településen. A péntek 16 órás határidőig 71 megyei listát jelentettek be a pártok.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.