Ezek közül is egyedül Keszthely kapta meg követelése teljes összegét. Felidézte, hogy a város és a kórház vezetése az előző kormányt perelte be a 2007-ben végrehajtott, ágyszámcsökkentéssel kapcsolatos intézkedése miatt. A „Molnár Lajos volt egészségügyi miniszter nevéhez köthető, minden alapot nélkülöző, rossz döntés hosszú évekre nehéz helyzetbe hozta a keszthelyi kórházat éppúgy, mint az ország több más intézményét” – fogalmazott a keszthelyi polgármester.
Ruzsics Ferenc köszönetét fejezte ki a térség országgyűlési képviselőjének, Manninger Jenőnek a hathatós közbenjárásért és kiemelte Pálinkás Róbert alpolgármester, valamint Kvarda Attila kórházigazgató munkáját is, akik „határozottan és sikeresen képviselték a város és az intézmény érdekeit a minisztériumi tárgyalásokon”. A polgármester hozzátette, hogy a 650 millió forint kártérítéssel az intézmény megmenekült a csődtől, a gazdasági stabilitás végre helyreáll, és ezen a szilárd alapon további fejlesztések is várhatók.
Nagy Anna kormányszóvivő szerdán jelentette be, hogy a kormány négy önkormányzatnak összesen 3 milliárd 50 millió forintot ajánl fel kórház-finanszírozásra. A Békés és a Hajdú-Bihar megyei, valamint a hódmezővásárhelyi és a keszthelyi önkormányzat összesen 8,7 milliárd forint összegű pert indított a kormány ellen a 2006–2007. évi egészségpolitikai döntések, illetve az őket ért kár miatt, amely a kapacitáscsökkentés miatt következett be – idézte fel. Mint elmondta, miközben a Fővárosi Bíróságon folynak a perek, a kormány – a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium javaslata alapján – kompenzációt ajánl fel az önkormányzatoknak, amely peren kívüli egyezséggel járhat. A Békés és a Hajdú-Bihar megyei, valamint a hódmezővásárhelyi önkormányzat 800-800 millió forintot, a keszthelyi 650 millió forintot kap kórház-finanszírozásra.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.