Út a semmibe – Miért nem tett semmit a városvezetés? + Videó

A leköszönő szocialista városvezetés utolsó szimbóluma az a helyzet, amellyel a Nyíregyháza-Keleti körút építésénél, jobban mondva nem építésénél találkozunk – mutatta meg a helyszínt a Kállói úton a sajtó képviselőinek pénteken Dr. Kovács Ferenc országgyűlési képviselő, a Fidesz–KDNP nyíregyházi polgármesterjelöltje.

MNO
2010. 09. 27. 7:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kovács elmondta: a körút építéséhez szükséges összekötő utat vissza nem térítendő EU-s forrásból finanszírozhatták volna, de az egész program lefulladt. Idén augusztus 9-én leállt az építkezés, az ok: a majdani összekötő út egy alig 25 méteres szakaszának tulajdonjogi helyzetét a városvezetés 2006 óta nem rendezte. A terület tulajdonosának többszöri kérése, az építésügyi hatóságok folyamatos jelzései ellenére sem történt semmi a városházán. A városvezetés hanyagsága következtében veszélybe került a közel 400 millió forint összegű vissza nem térítendő támogatás is.

2007-ben már átadásra kellett volna kerülnie a Bencs Program keretében annak az útszakasznak, ami Nyíregyháza közlekedési helyzetét lényegesen javítaná. 2006-ban már megvoltak a jogerős építési engedélyek, egy pályázat keretében Nyíregyháza 400 millió forintot nyert a 470 milliós összberuházáshoz. Kovács utólag értesült arról, hogy az útszakasz egy részét, egy huszonöt méteres szakaszt egy magántulajdonban lévő cég elzárt, és ezzel gyakorlatilag lehetetlenné vált az építkezés folytatása. A kivitelező cég sem tudott erről, őket is megdöbbentette a helyzet. A város átadta részükre a munkaterületet azzal, hogy megkezdhetik a munkát. Kiderült, hogy nem a város tulajdonában van az útszakasz – érthetetlen módon, hiszen korábban itt körforgalmat is építettek.

Ezek a magánszemélyek korábban többször megkeresték a városvezetést, hogy rendezzék ezt a kérdést. Nem akarják meggátolni Nyíregyháza fejlődését, de tulajdonosi jogaikkal szeretnének élni. Azt mondták, hogy nem is álltak velük szóba. Semmilyen érdemi tárgyalás nem folyt a terület megvásárlásáról. Ezért írásban megkeresték a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget is. A kampány során Kovács már többször elmondta, hogy a városi beruházásoknak nem volt megfelelő a szakmai előkészítése. „Ezzel itt most szembesülünk, szakszerűtlen és jogszerűtlen az előkészítés a városvezetés részéről. Nincs a városnak, a város kis és nagy ügyeinek gazdája” – tette hozzá.

Az elmúlt héten egy helyszíni szemle után a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség felfüggesztette az EU-forrás kifizetését és arra kötelezte a várost, hogy minél előbb tulajdoni lappal igazolja, hogy ő a terület tulajdonosa – ez egyébként pályázati feltétel is volt. „Ebben az egy példában nagyon sok állítás konkretizálódik és nagyon sok kérdés merül fel: miért nem tett semmit a városvezetés 2006 óta? Hogyan állhatott elő az a helyzet, hogy felfüggesztették a projektet és a 400 millió forintnyi pályázati pénzt? Miért vágott bele a szocialista városvezetés egy olyan építkezésbe, amelyről a kezdetektől fogva tudja, hogy nincsenek rendezve a tulajdonviszonyok?” – tette fel a kérdéseket Kovács Ferenc.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.