Vádat emeltek Budaházy György és tizenhat társa ellen

A Központi Nyomozó Főügyészség hétfőn benyújtotta a Budaházy György és 16 társa elleni vádiratot, valamint a nyomozás során keletkezett mintegy 24 000 oldalnyi nyomozati iratot a Fővárosi Bíróságnak terrorcselekmény bűntette és más bűncselekmény miatt – tudatta közleményében a Központi Nyomozó Főügyészség.

MNO
2010. 09. 27. 14:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A főügyészség Budaházy Györgyöt terrorcselekmény bűntettével, továbbá aljas indokból elkövetett súlyos testi sértés bűntettével mint felbujtót vádolja. A vádlottak többségét ugyancsak a terrorcselekmény bűntette – illetve a Csintalan Sándor sérelmére elkövetett bűncselekmény kapcsán aljas indokból elkövetett súlyos testi sértés bűntette és kifosztás bűntette – elkövetésével vádolja a főügyészség.

A vádlottak közül 16-an a bűncselekményeket a Budaházy György által vezetett bűnszervezet tagjaként követték el. A cselekményeket „Katonai Parancsnokság” néven Budaházy György utasítására, huzamos együttműködés keretében szervezetten valósították meg.

A 34 oldalas vádirati tényállás lényege szerint Budaházy György 2007 elején egy több személyből álló – „Hunnia Mozgalomnak” nevezett – csoportot hozott létre és vezetett abból a célból, hogy országgyűlési képviselők elleni támadásokkal – azokat megfélemlítve – befolyásolják a parlamenti döntéseket. A csoport tagjai Budaházy György utasítására 2007. december 13-16 között hajtották végre Hiller István és Kóka János országgyűlési képviselők ingatlanai ellen – általuk „figyelmeztető akciónak” nevezett – fegyveres, illetve molotov koktélos támadásokat.

2007. december 16-án a kuruc.info internetes oldalán megjelent közleményben figyelmeztették az összes országgyűlési képviselőt arra, hogy senki nem utolérhetetlen, és ennek tudatában a 2007. december 17-i szavazáson nemmel szavazzanak.

Ugyancsak Budaházy György utasítására 2008. február 7-éről 8-ra virradó éjszaka a csoport tagjai Cegléden, Dunaújvárosban, Rácalmáson, Gödön, Kunhegyesen, Sarudon hajtottak végre országgyűlési képviselők ingatlanai ellen molotov koktélos támadásokat. Ezzel az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvény országgyűlés általi elfogadását akarták befolyásolni. A Hír TV szerkesztőségébe 2008. február 10. napján elektronikus levelet küldtek az alábbi tartalommal: „A péntek hajnali lángok emlékeztessenek minden hazaárulót arra, hogy hol a nem gomb. Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg”.

A csoport tagjai 2009. április 8-án Budaházy utasítására egy miskolci országgyűlési képviselő, egy Szigetváron lakó országgyűlési képviselő és egy adonyi országgyűlési képviselő házánál kívántak elhelyezni futball labdába rejtett pokolgépeket. A bombákat egy időben akarták felrobbantani, amit a rendőrség akadályozott meg. Budaházy György és bűntársai a cselekmény elkövetésekor tudatában voltak annak, hogy a robbantásra használni kívánt anyag alkalmas az emberélet kioltására.

A vádirat szerint a következő támadásokat is Budaházy György utasítására követték el a csoport tagjai: az SZDSZ Budapest XI. kerületi székháza elleni 2007. szeptember 17-i Molotov-koktélos támadás, az MSZP kispesti és kőbányai székházai elleni 2007. október 19-i Molotov-koktélos támadások, a „Vörös Csepel” nevű Budapest XXI. kerületi szórakozóhely elleni 2007. december 5-i Molotov-koktélos támadás, a Budapest XIII. kerületében, a Hollán Ernő utcában található Broadway-jegyiroda elleni 2008. április 1-jei Molotov-koktélos támadás, a Budapest V. kerületi „Action Bár” nevű szórakozóhely elleni 2008. június 27-i Molotov-koktélos támadás, a Budapest VIII. kerületében található „Magnum Fittnes Szalon” elleni 2008. július 2-i Molotov-koktélos támadás, a Szilvásy György tulajdonában lévő lesencefalui ingatlan elleni 2008. szeptember 2-án éjszaka történt Molotov-koktélos támadás, illetve 2007. december 11-én Csintalan Sándor, a Hír Televízió műsorvezetőjének bántalmazása.

Jelenleg Budaházy Györggyel együtt összesen 3 személy van előzetes letartóztatásban. Három további terhelt lakhelyelhagyási tilalom hatálya alatt áll. Két terheltet a bíró óvadék ellenében helyezett szabadlábra. A Központi Nyomozó Főügyészség a vádiratában a folyamatban lévő kényszerintézkedések fenntartására tett indítványt a Fővárosi Bíróságnak – áll a főügyészség közleményében.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.