Ferencvárosban az 1990-es helyhatósági választás a SZDSZ győzelmével zárult és Gegesy Ferencet választották a kerület élére. 1994-ben Gegesy az SZDSZ–Fidesz–MDF–KDNP-koalíció jelöltjeként a voksok közel 65 százalékával lett polgármester, és a képviselő-testületben is abszolút többséget szerzett. 1998-ban Gegesy már az MSZP–SZDSZ jelöltjeként lett ismételten polgármester, és a közgyűlésben is baloldali többség jött létre. Nyolc évvel ezelőtt Gegesy ismételten elhódította a polgármesteri széket, és a többsége is megmaradt a helyi testületben. 2006-ban Gegesyt csak az SZDSZ támogatta, de ennek ellenére is a helyén maradt. Október 3-án Gegesy függetlenként indul a választáson, vele szemben önálló jelöltet állított az MSZP és a Fidesz is, de ennek ellenére nem zárható ki, hogy hatodszorra is Ferencváros élére választják.
12 év után ismét jobboldali vezetés lesz Kőbányán
Kőbányán az első helyhatósági választás szintén a Fidesz és az SZDSZ sikerével zárult, a kerület élére György Istvánt választották meg. 1994-ben Györgyöt az SZDSZ–Fidesz–MDF–KDNP jelöltjeként választották meg polgármesternek, de a helyi képviselő-testületben balliberális többség jött létre. Négy évvel később György ismét elhódította a polgármesteri széket, de a helyi testületben ismét szociálliberális többség jött létre. 2002-ben Andó Sándor, az MSZP jelöltje győzte le Györgyöt, és a szocialisták abszolút többséget szereztek a közgyűlésben. 2006-ban Verbai Lajos, a szocialisták jelöltje csupán pár száz szavazattal tudta legyőzni Györgyöt, és a helyi testületben is csupán egyfős többsége lett a baloldalnak. A mostani választáson Verbai függetlenként méretteti meg magát, míg az MSZP, a Fidesz és a Jobbik önálló jelöltet indít. A jelenlegi támogatottsági adatok alapján így a Fidesznek jó esélye van arra, hogy nyolc év után ismét elhódítsa Kőbányát.
Simán nyerhet Riz
Budapest XVII. kerületében a Fidesz és az SZDSZ győzelmével zárult az 1990-es helyhatósági választás. A kerület élére Léránt Istvánt választotta a két liberális párt. 1994-ben az SZDSZ–Fidesz–MDF–KDNP-összefogás jelöltje Kátai Péter nyerte a polgármester-választást és abszolút többséget is szerzett a képviselő-testületben. Négy évvel később a helyhatósági választás az MSZP áttörését hozta. Dévánszkiné Molnár Katalint a voksok 41,8 százalékával választották a kerület első emberévé, és a helyi testületben is többséget szereztek a baloldali erők. 2002-ben ismételten MSZP-s polgármester került a városrész élére, ráadásul az MSZP–SZDSZ-koalíció a mandátumok közel 60 százalékát szerezte meg. Négy évvel ezelőtt jelentős politikai fordulat történt a XVII. kerületben. Riz Levente, a Fidesz–KDNP jelöltje csupán néhány száz szavazattal előzte meg baloldali riválisát, de a képviselő-testületben abszolút többséget szerzett az akkori ellenzéki párt. Riz az idei országgyűlési választást jelentős fölénnyel nyerte meg, így várhatóan nem lesz politikai fordulat a kerületben.
Nagy MSZP-bástya eshet el
Az 1990-es helyhatósági voksolás a XVIII. kerületben is az SZDSZ–Fidesz-koalíció sikerével zárult, a városrész élére Molich Endre került. 1994-ben kezdődött el az MSZP dominanciája a kerületben. Akkor Mester László a voksok 35 százalékával lett polgármester, de sikerét nagyban elősegítette, hogy a jobboldal nem egységesen indult ellene. Négy évvel később Mester ismét simán győzött, és a közgyűlési többségét is meg tudta őrizni. 2002-ben és 2006-ben sem fenyegette semmi a baloldal első helyét. Az idei országgyűlési választást a Fidesz nyerte a XVIII. kerületben, így az október 3-i megmérettetésen nem lenne meglepő, ha 16 év után jelentős változás történne a kerület politikai életében.
Kispest a szocialisták kezén marad?
Kispesten az első helyhatósági választás az SZDSZ és a Fidesz többségét hozta: Lévay Leventét választották meg polgármesternek, aki később pedofilügybe keveredett és jogerősen felfüggesztett börtönre ítélték. 1994-ben a jobboldal közös jelöltje, Zupkó Gábor győzött a szavazatok 54 százalékával, és az őt támogató erők abszolút többséget szereztek a helyi testületben is. Négy évvel később Tímár Bélát, a Fidesz–FKgP–MDF–MKDSZ jelöltje nyerte a polgármester-választást, de a helyi közgyűlésben már az MSZP és az SZDSZ rendelkezett többséggel. 2002-ben a szocialistáknak sikerült elhódítaniuk a polgármesteri posztot, sőt 2006-ban Gajda Péter ismét meg tudta tartani Kispestet. Tavasszal bár a Fidesz nyerte a parlamenti választást a kerületben, de ennek ellenére Gajda mostani győzelme nem lenne nagy meglepetés.
Nagy küzdelem lesz Pesterzsébeten
Pesterzsébeten az első helyhatósági választást követően Perlaki Jenőt, a Fidesz és az SZDSZ közös jelöltjét választották meg a képviselők polgármesternek. 1994-ben Perlakit már a Fidesz, az MDF és a KDNP támogatta, így nyerte meg ismét a polgármester-választást, de a helyi közgyűlésben az MSZP szerzett abszolút többséget. Négy évvel később a XX. kerületben is megtörtént az MSZP teljes hatalomátvétele: Szabados Ákos, az MSZP–SZDSZ polgármesterjelöltje a voksok több mint 55 százalékát megszerezve győzött, és a helyi testületben is balliberális többség alakult. 2002-ben és 2006-ban is elsöprő sikert aratott Pesterzsébeten az MSZP. Az idei országgyűlési választást ebben a kerületben is a Fidesz nyerte, de Szabados népszerűsége miatt könnyen lehet, hogy az őszi győzelem elmarad.
Már nem vörös Csepel
1990-ben az önkormányzati választás a Fidesz és az SZDSZ sikerét hozta Csepelen is. A két párt a XXI. kerületben Hajdú Bélát választotta meg polgármesternek. Az MSZP teljes egyeduralma a kerületben 1994-ben kezdődött. Tóth Mihály 16 évvel ezelőtt a voksok csupán 34,5 százalékával győzött, de attól kezdve egy kivételtől eltekintve mindig 50 százalékosnál nagyobb támogatottságot élvezett. A képviselő-testületben 16 éve mindig abszolút többséget szerzett a szocialista párt. A csepeli kettős gyilkosság és a sorozatos botrányok óta az MSZP itteni bázisa is megrendült, amit jól bizonyított, hogy elveszítették az idei parlamenti választásokat és várhatóan ebben a kerületben is győzni tud majd a Fidesz október 3-án.
Korrupciós ügyek nehezítik Geiger helyzetét
Soroksáron 1992. szeptember 27-én döntöttek az önálló kerületté válásról és 1994-ben választották meg a polgármestert és a helyi testületet. Geiger Ferenc az MSZP és az SZDSZ közös jelöltjeként a voksok közel 50 százalékával győzött, de a közgyűlésben nem tudtak többséget szerezni. Geiger 1998-ban már egy civil szervezet jelöltjeként indult és nyert, és a helyi testületben az MSZP-vel kötött szövetséget a mögötte álló szervezet. 2002-ben és 2006-ban is a helyén maradt Geiger, de egyik esetben sem indított ellene jelöltet az MSZP. A mostani választás előtt ugyanakkor több korrupciós ügy merült fel a polgármesterrel szemben, ezért nem tekinthető lefutottnak a mostani választás.
(Forrás: valasztas.hu, vokscentrum.hu)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.