Kettős gyilkosság: rács mögött maradnak a gyanúsítottak

Újra meghosszabbította a csepeli kettős gyilkosság gyanúsítottjainak előzetes letartóztatását a Fővárosi Bíróság. K. Tamás és D. Gábor 2011. január 9-ig mindenképpen előzetesben marad.• Elfogták a csepeli kettős gyilkosság elkövetőjét és társtettesét + Képriport • Csepeli kettős gyilkosság: milyen felelőssége van az MSZP-nek? • Ütötte-verte a csepeli diákokat az MSZP-s „kis Hitler”?• Csepeli kettős gyilkosság: hová lett a feljelentés?• Lakásmutyi: a legfőbb ügyészhez fordul Csepel polgármestere

MNO
2010. 11. 04. 15:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MTI-hez csütörtökön eljuttatott bírósági közlemény szerint a több emberen elkövetett emberölés bűntette miatt K. Tamás és D. Gábor ellen folytatott eljárás során 2011. január 9-ig hosszabbították meg a gyanúsítottak előzetes letartóztatását.

Az ügyészi indítványt a bíróság megalapozottnak találta és megállapította, hogy az előzetes letartóztatás különös indoka változatlanul mindkét gyanúsított vonatkozásában fennáll. Figyelemmel a bűncselekmény kiemelkedő tárgyi súlyára, a várható büntetés nagyságára a gyanúsítottak jelenléte az eljárási cselekményeknél csak a legsúlyosabb kényszerintézkedés fenntartásával biztosítható.

A bíróság továbbá megállapította, hogy a kényszerintézkedés legutóbbi meghosszabbítása óta nem történt olyan irányú változás az ügyben, illetve a gyanúsítottak személyi körülményeiben, amely enyhébb kényszerintézkedés elrendelésére lehetőséget adna. A végzés nem jogerős, mivel azzal szemben a gyanúsítottak és védőik fellebbezést jelentettek be.

A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában 2009. január 7-én ölték meg az intézmény igazgatóját és helyettesét. A gyilkosság után a rendőrség két embert vett őrizetbe: a bűncselekménnyel összefüggésben megsérült gondnokot, K. Tamást és a tanintézmény gazdasági igazgatóját, Deme Gábort, aki a kerületi önkormányzat pénzügyi bizottságának szocialista tagja volt.

A kettős emberöléssel kapcsolatban a BRFK két büntetőeljárást is indított 2009 januárjában: az életvédelmi osztály emberölés miatt folytatott nyomozást a gondnokkal és a volt gazdasági igazgatóval szemben, előzetes letartóztatásuk mellett. A gazdaságvédelmi osztály pedig sikkasztás, csalás és okirat-hamisítás miatt folytatott eljárást, amely során gyanúsítottként hallgatták ki a volt gazdasági igazgatót és az iskola egyik alkalmazottját, K. Ildikót.

A BRFK egy korábbi közleménye szerint az emberölés miatt indult eljárás során a nyomozók bizonyítékokat találtak arra, hogy vagyon elleni bűncselekmények is történhettek a csepeli iskolában, és ezek az emberölés motivációjaként is szolgálhattak. A kettős gyilkosság ügyében bűnpártolással vádolták meg a volt csepeli rendőrkapitányt. Ellene idén májusban lakásvásárlása ügyében is nyomozást indított a rendőrség hűtlen kezelés bűntette miatt.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.